ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

داعش مسئولیت دو حمله مرگبار در چچن و بنگلادش را پذیرفت

یک بمبگذار انتحاری خود را در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی بنگلادش منفجر کرد. شش مهاجم دیگر نیز در حمله‌ای انتحاری به پایگاه نظامی روسیه در چچن شش سرباز را کشتند.

داعش حملات خود را در کشورهای مختلف شدت بخشیده است. این گروه مسئولیت دو حمله مرگبار دیگر در بنگلادش و استان چچن روسیه را پذیرفت.

حمله داعش در نزدیکی فرودگاه بین المللی بنگلادش در داکا - عکس: AFP

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، یک بمبگذار انتحاری جمعه ۲۴ مارس خود را نزدیک یک ایست بازرسی پلیس نزدیک فرودگاه بین‌المللی بنگلادش در داکا، پایتخت این کشور منفجر کرد.

گروه دولت اسلامی(داعش) در حساب‌های کاربری‌اش در شبکه‌های اجتماعی مسئولیت این انفجار را پذیرفت و گفت که بر اثر آن تعداد زیادی مأمور پلیس کشته و زخمی شده‌اند. مقام‌های رسمی بنگلادش این خبر را تأیید نکرده‌اند.

این انفجار سومین حادثه تروریستی پایتخت بنگلادش در یک هفته اخیر بوده‌است. شنبه گذشته، پلیس یک موتورسوار انتحاری را پیش از رسیدن به یک ایست بازرسی پلیس با شلیک گلوله از پای درآورد.

یک روز پیش از آن نیز یک بمب‌گذار انتحاری دیگر خود را در پایگاه نیروهای امنیتی در نزدیکی فرودگاه داکا منفجر کرد. این انفجار به مجروحیت دو مأمور پلیس انجامید.

داعش نام حمله‌کننده انتحاری روز جمعه به ایست بازرسی پلیس در نزدیکی فرودگاه را ابو محمد البنگالی اعلام کرده‌است.

داعش و القاعده در بنگلادش، کشوری عمدتاً مسلمان با جمعیتی ۱۶۰ میلیون نفری، بر سر ادعای حمله‌های انجام‌شده علیه اتباع خارجی، روشنفکران لیبرال و اقلیت‌های دینی به رقابت می‌پردازند.

با این حال، مسئولان دولتی و امنیتی بنگلادش می‌گویند که این دو گروه در کشورشان حضور ندارند و حمله‌های انجام‌شده کار پیکارجویان داخلی است.

حمله به روسیه در چچن

اعضای داعش همچنین در نخستین ساعات روز جمعه به یک پایگاه نظامی نیروهای روسیه در ایالت چچن در منطقه قفقاز شمالی حمله کردند و شش سرباز روسیه را کشتند.

چچن منطقه‌ای است با ساکنان عمدتاً مسلمان که بخش زیادی از آنها سنی‌مذهب و شافعی هستند. بخش مهمی از سربازان داعش را نیز پیکارجویان چچنی تشکیل می‌دهند.

داعش پس از آن با انتشار بیانیه‌ای مسئولیت این حمله را پذیرفت.

این گروه پیشتر بارها روسیه را به دلیل حمایت از اسد و حمله به نیروهای داعش در سوریه تهدید به انتقام‌گیری کرده‌است.

کمیته ملی ضدتروریسم روسیه اعلام کرد که حمله داعش علیه هنگ ۱۴۰ توپخانه‌ ارتش این کشور صورت گرفته است. بر اساس اعلامیه این کمیته، سربازان روسیه به مهاجمان تیراندازی کردند، اما در نهایت شش سرباز کشته و سه تن دیگر مجروح شده‌اند.

به گفته مقام‌های چچنی هیچ غیرنظامی‌ای در این حمله آسیب ندیده‌است.

داعش نیز در اعلامیه خود ادعا کرده که حمله صورت‌گرفته «حمله‌ای انتحاری از سوی شش مرد» بوده‌است.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.