Share

از هفته گذشته که شورشیان سوریه حمله به شهر حما در شمال غرب این کشور را آغاز کردند ده‌ها هزار نفر این منطقه را ترک کرده‌اند.

به‌گزارش رویترز، سازمان ملل سه‌شنبه ۲۸ مارس / ۸ فروردین اعلام کرد که تاکنون ۴۰ هزار نفر در شهرهای اطراف و منطقه آواره شده‌اند. به‌ویژه زنان و کودکان در راه یافتن مکان امنی برای حفاظت از درگیری‌ها هستند.

شورشیان سوریه در ماه‌های گذشته شکست‌های سنگینی داشتند. نیروهای دولتی سوریه با کمک روسیه و ایران، متحدانش، مناطق زیادی را بازپس گرفتند.

آن‌ها با حمله به حما و اطراف دمشق تلاش می‌کنند تا قدرت خود را بازیابند. در روزهای گذشته در اطراف پایتخت سوریه شدیدترین درگیری‌های دو سال اخیر رخ داده است. با این حال، به‌نظر بعید می‌رسد که شورشیان بتوانند در روند جنگ داخلی سوریه تغییری ایجاد کنند.

در روزهای اخیر نیروهای دولتی سوریه موفق شده‌اند که با پشتیبانی حملات هوایی روسیه چندین روستای دیگر را به تصرف خود در آورند.

روز سه‌شنبه محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در مسکو اعلام کرد که روسیه می‌تواند «به صورت موردی» از پایگاه‌های نظامی ایران، برای انجام حملات هوایی به سوریه استفاده کند.

بیشتر بخوانید:

ظریف: روسیه می‌تواند به صورت موردی از پایگاه‌‌های نظامی ایران استفاده کند

Share