ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

ممنوعیت ریش و حجاب در ناحیه خودمختار شین‌جیانگ چین

مقامات چینی کارزار مبارزه با افراطی‌گری مذهبی در ناحیه مسلمان‌نشین و خودمختار شین‌جیانگ را تشدید کردند.

مقامات چینی کارزار مبارزه با افراطی‌گری مذهبی در ناحیه مسلمان‌نشین و خودمختار شین‌جیانگ را تشدید کردند.

مسلمانان اویغور در ناحیه خودمختار شین‌جیانگ چین

به‌گزارش رویترز، از روز شنبه یکم آوریل / ۱۲ فروردین در شین‌جیانگ گذاشتن ریش به‌عنوان اقدامی «غیرطبیعی» ممنوع خواهد بود. همچنین از حجاب در اماکن عمومی جلوگیری خواهد شد و تماشا نکردن به برنامه‌های تلویزیونی جرم تلقی خواهد شد.

این قوانین جدید چهارشنبه ۲۹ مارس / ۹ فروردین توسط مجلس محلی در این ناحیه واقع در غرب چین به تصویب رسید و بر روی سایت اینترنتی رسمی ناحیه خودمختار شین‌جیانگ منتشر شد.

بر اساس مقررات جدید، کارکنان در مکان‌های عمومی مانند ایستگاه‌های راه آهن و فرودگاه‌ها موظف خواهند بود مانع از ورود افرادی شوند که به‌طور کامل بدن خود را پوشانده باشند و مراتب را باید به پلیس گزارش دهند.

همچنین برای استفاده از کلمه «حلال»، «دخالت در زندگی سکولار دیگران» محسوب خواهد شد و ازدواج تنها به‌شکل مذهبی نقض قوانین حقوقی خواهد بود.

صدها نفر در سال‌های اخیر در جریان ناآرامی‌ها و درگیری‌های نیروهای دولتی و جدایی‌طلبان و اسلام‌گرایان در شین‌جیانگ کشته شده‌اند. در این ناحیه مسلمانان ترک‌زبان اویغور زندگی می‌کنند. سازمان های مدافع حقوق بشر می‌گویند خشونت‌ها در شین‌جیانگ واکنشی به سرکوب سیاسی مقامات چینی است.

دولت چین این اتهامات را رد می‌کند و می‌گوید حقوق فرهنگی و مذهبی اویغورها رعایت می‌شود و کاملاً به آن احترام گذاشته می‌شود.

در سال‌های اخیر دولت چین تدابیری برای مقابله با ظهور بنیادگرایی مذهبی در شین‌جیانگ اتخاذ کرده است.

در میان اویغورها که به‌طور عمومی از اسلامی اعتدالگرا پیروی می‌کنند، در سال‌های اخیر گرایش‌های افراطی از جمله حفظ حجاب در زنان افزایش یافته است.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • میرزا

    اشکال ندارد! زیرا آن مسلمانان فلسطینی نیستند ، دولت چین هم دولت اسرائیل نیست ، دولت برادر جمهوری اسلامی است!