ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

حمله طرفداران اردوغان به شهروندان کرد مقابل کنسولگری ترکیه در بروکسل

طرفداران حزب عدالت و توسعه با چاقو به مخالفان اردوغان یورش بردند. عده‌ای از جمله یک زن ۶۰ ساله مجروح شدند. پلیس موفق شد فقط یک نفر از مهاجمان را بازداشت کند.

شامگاه گذشته مقابل کنسولگری ترکیه در بروکسل، طرفداران و مخالفان رجب طیب اردوغان، رپیس جمهوری ترکیه با یکدیگر درگیر شدند. در این درگیری‌ها عده زیادی مجروح شده‌اند و در بیمارستان‌ها تحت درمان قرار گرفته‌اند.

بزرگ‌ کنید
بعد از پایان یافتن درگیری‌ها نیز عده‌ای از طرفداران و مخالفان اردوغان مقابل کنسولگری ترکیه در بلژیک اجتماع کردند

پلیس بلژیک هنوز تعداد دقیق مجروحان را اعلام نکرده است.

به گفته پلیس بلژیک این درگیری‌ها تا پاسی از شب ادامه داشت. پس از پایان یافتن درگیری‌ها نیز عده‌ای از طرفداران و مخالفان اردوغان مقابل کنسولگری ترکیه در بلژیک اجتماع کرده بودند.

پلیس بلژیک اعلام کرده کرده که بر اوضاع تسلط دارد.

رأی گیری در همه‌پرسی تعییر قانون اساسی ترکیه برای شهروندان ترکیه‌ای مقیم کشورهای غربی آغاز شده است. در این همه‌پرسی شهروندان ترکیه‌ای می‌بایست به تغییر نطام پارلمانی به نظام ریاستی در ترکیه که متضمن قدرت بیشتری برای رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه است رأی بدهند. نتیجه این همه‌پرسی مشخص نیست. خبرگزاری رویترز اعلام کرده که بر اساس آخرین نظرسنجی، همه‌پرسی تغییر قانون اساسی حداکثر ۵۲ درصد رأی می‌آورد. در مارس سال گذشته تخمین زده شده بود که ۵۶ درصد از شهروندان ترکیه با تغییر قانون اساسی کشورشان و قدرت بیشتر برای رجب طیب اردوغان موافق باشند.

همه‌پرسی قانون اساسی ترکیه در این کشور ۱۶ آوریل برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کردی فرات، درگیری مقابل کنسولگری ترکیه در بروکسل را طرفداران حزب اسلام‌گرای عدالت و توسعه آغاز کردند.

طرفداران حزب حاکم ترکیه با چاقو به کردهایی که برای شرکت در همه‌پرسی به کنسولگری ترکیه مراجعه کرده بودند، حمله‌ور شدند. چند نفر از کردها، از جمله یک زن ۶۰ ساله مجروح شدند.

خبرگزاری‌های بلژیک خبر مجروح شدن یک زن ۶۰ ساله را تأیید کرده‌اند.

همچنین گفته شده است که پلیس یکی از مهاجمان را که قصد داشت به داخل کنسولگری ترکیه در بروکسل پناه ببرد بازداشت کرده است.

شارل میشل، نخست‌وزیر بلژیک درگیری طرفداران اردوغان با مخالفان در بروکسل را شدیداً محکوم و اعلام کرده که دولت بلژیک اجازه نمی‌دهد چنین حوادثی در این کشور رخ بدهد.

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.