ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

وزیر کشور و رئیس پلیس پاراگوئه برکنار شدند

در پی اعتراضات خیابانی در پاراگوئه و حمله به ساختمان کنگره این کشور، هوراسیو کارتس، رئیس جمهوری پاراگوئه، وزیر کشور و رئیس پلیس را از سمت‌های خود برکنار کرد.

در پی اعتراضات خیابانی در پاراگوئه و حمله به ساختمان کنگره این کشور، هوراسیو کارتس، رئیس جمهوری پاراگوئه، وزیر کشور و رئیس پلیس را از سمت‌های خود برکنار کرد.

بزرگ‌ کنید
معترضان به تصویب متمم قانون اساسی در مقابل ساختمان کنگره پاراگوئه

اعتراضات خشونت‌بار در پاراگوئه جمعه ۳۱ مارس / ۱۱ فروردین رخ داد و مخالفان رئیس جمهوری این کشور به دنبال موافقت مجلس سنا با متمم قانون اساسی، پشت درهای بسته، طبقه اول ساختمان کنگره این کشور را به آتش کشیدند. آن‌ها معتقدند که متمم قانون اساسی نهادهای دموکراتیک پاراگوئه را تضعیف می‌کند و رأی مجلس سنا «غیرقانونی» است.

این متمم قانون اساسی به هوراسیو کارتس اجازه می‌دهد تا به‌رغم پایان یافتن دوران ریاست جمهوری‌اش در سال ۲۰۱۸، دوباره کاندیدای ریاست جمهوری شود.

یکی از معترضان به مصوبه مجلس سنای پاراگوئه که ۲۵ ساله بود به ضرب گلوله پلیس کشته شد. وزارت کشور پاراگوئه وعده داده بود که به این موضوع رسیدگی خواهد کرد.

پاراگوئه از سال ۱۹۵۴ تا ۱۹۸۹ تحت حاکمیت نظامی ژنرال آلفردو ستروسنر قرار داشت که با کودتا قدرت را به دست گرفته بود.

قانون اساسی فعلی پس از دوران دیکتاتوری ژنرال ستروسنر تدوین شد. بر اساس این قانون اساسی دوران زمامداری رئیس جمهوری یک دوره پنج ساله است.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.