ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

معترضان بلوچ جاده «ایرانشهر به چابهار» را مسدود کردند

احضار و بازداشت امام جمعه روستای «پشامگ» در بلوچستان با اعتراض شدید مردم روبرو شد. فرمانده نیروی انتظامی بلوچستان می‌گوید که به یک پاسگاه نظامی حمله شده است.

فرمانده نیروی انتظامی استان سیستان و بلوچستان بامداد چهارشنبه ۱۶ فروردین از حمله به یک پاسگاه نظامی در این استان خبر داد.

معترضان به بازداشت امام جمعه اهل سنت روستای پشامگ جاده چابهار به ایرانشهر را مسدود کردند.

به گزارش خبرگزاری «تسنیم» که به سپاه پاسداران نزدیک است، حسین رحیمی فرمانده نیروی انتظامی سیستان و بلوچستان گفت که به دنبال این حادثه دو محور مواصلاتی «سرباز به ایرانشهر» و «ایرانشهر به چابهار» برای چند ساعت مسدود شده است.

به گفته رحیمی به‌دنبال رایزنی‌های صورت گرفته، مشکل رفع شده است.

در حالی که فرمانده نیروی انتظامی در باره علت حمله به این پاسگاه نظامی توضیحی نداد، وبلاگ «عدالت نیوز» که به فعالان حقوق بلوچ‌ها و اهل سنت نزدیک است، بازداشت موقت «مولوی فضل‌الرحمن کوهی» امام جمعه اهل سنت روستای پشامگ شهرستان سرباز را علت انسداد محور مواصلاتی ایرانشهر به چابهار اعلام کرد.

برپایه این گزارش یکی از معترضان گفته است که تا زمان پاسخگویی مسئولان در باره علت بازداشت امام جمعه اهل سنت پشامگ، جاده چابهار به ایرانشهر از سوی معترضان مسدود خواهد شد.

بازداشت فضل‌الرحمن کوهی  که دوشنبه ۱۴ فروردین پس از بازجویی در دادگاه ویژه روحانیت مشهد،صورت گرفت با اعتراض بسیاری از مردم بلوچستان روبرو شده است.

به گزارش منابع خبری نزدیک به فعالان بلوچ، صدها نفر از ساکنان شهرستان سرباز صبح سه‌شنبه ۱۵ فروردین با تجمع در مقابل ساختمان فرمانداری این شهرستان خواستار آزادی این روحانی اهل سنت شدند.

همچنین ۲۰۰ نفر از روحانیان اهل سنت هم با تجمع در مقابل ساختمان دادگاه ویژه روحانیت مشهد خواستار آزادی فضل‌الرحمن کوهی شدند.

کمپین فعالان بلوچ نیز در پیوند با همین موضوع از «تحویل سلاح نیروهای نظامی بومی» در دو پاسگاه «پشامگ و هنگ» خبر داد.

براساس این گزارش این افراد اعلام کرده‌اند که تا آزادی امام جمعه پشامگ حاضر به بازگشت به محل کار خود نیستند.

کوهی از روحانیان برجسته اهل سنت در بلوچستان است که در سخنرانی‌هایش از مسئولان جمهوری اسلامی به دلیل تضییع حقوق اقلیت‌‌ها به شدت انتقاد کرده است.

این روحانی اهل سنت که پیش از این نیز بارها از سوی نهادهای امنیتی احضار شده است، مرداد سال گذشته در واکنش به اعدام گروهی از زندانیان عقیدتی اهل سنت، اعدام جمعی را «صفت فرعونیان» و «خیانت به ملت» دانسته بود.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

 • ح

  جمهوری اسلامی از زمان روی کار آمدنش مصمم به نابودی همه چیز ایران است از سرزمینش تا مردمانش من مطمئن هستم از اون اول تو شرح وظایفش نابودی ایران و ایرانی را نوشته اند

 • میثم

  میندازنش زندان اون موقع می فهمه چه خبره نیروهای نظامی رو هم که سلاحشون رو تحویل دادند می برند دادگاه نظامی اون موقع حساب میاد دستشون

 • حسین

  مسدود کردند یا بستند ؟

 • مهرزاد

  لعنت به این حکومت دینی که میان ایرانیانو به هم زده. وگرنه ملاک باید ایرانی بودن باشه نه دین و مذهب. به خاطر همین سیاست کثیف حکومته که روحانیان سنی معمولا با عربستان ارتباط نادرست دارن.