ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

ایران برای درمان مجروحان حمله شیمیایی «خان شیخون» اعلام آمادگی کرد

وزارت خارجه ایران حمله شیمیایی به استان ادلب در شمال سوریه را محکوم کرده اما چنین جلوه داده که توطئه‌ای در کار است: از بین بردن دستاورد نشست آستانه.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفته به‌ کارگیری «سلاح شیمیایی بدون توجه به عاملان و قربانیان آن» در سوریه را محکوم کرد.

حمله هوایی به خان شیخون عوارض ناشی از به‌کارگیری گازهای شیمیایی پدیدار شده. ۱۹ کودک نیز جان خود را از دست دادند

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه ایران اعلام کرده که ایران آماده است مجروحان و مصدومان حمله شیمیایی خان شیخون در استان ادلب سوریه را تحت درمان قرار دهد.

در حمله هوایی ارتش سوریه به شهر خان شیخون دست‌کم ۷۲ نفر کشته و ۳۰۰ نفر زخمی شدند استان ادلب در شمال سوریه در تصرف شورشیان مسلح مخالف بشار اسد قرار دارد.

سخنگوی وزارت خارجه ایران درباره آمران حمله شیمیایی به خان شیخون اظهار نظر نکرده است. به گفته بهرام صادقی انگیزه این حمله «برهم زدن آتش‌بس» در سوریه است.

بهرام قاسمی گفته است:

جمهوری اسلامی ایران ضمن تأکید بر ضرورت تداوم تلاش‌ها در جهت حل سیاسی بحران سوریه، تأخیر در تفکیک گروه‌های تروریستی از معارضه سیاسی و مقابله جهانی با تروریسم را از عوامل اصلی ادامه بحران سوریه و تکرار فجایع این‌گونه دانسته و توجه و اهتمام نسبت به آن را ضروری می‌داند».

در حمله هوایی ارتش به شهر خان شیخون در استان ادلب، مقر اصلی شورشیان مخالف دولت، دست‌کم ۷۲ نفر کشته و ۳۰۰ نفر زخمی شدند.

پس از این حمله منابع محلی و بیمارستانی با توجه به نوع و عوارض جراحات ناشی از حمله، از احتمال یک بمباران شیمیایی خبر دادند.

بنابر گزارش‌ خبرگزاری فرانسه، ساعاتی پس از این حمله بیمارستان محل رسیدگی به مجروحان نیز هدف قرار گرفت.

اکنون کشورهای غربی رژیم سوریه را مسئول حمله شیمیایی به خان شیخون می‌دانند. سوریه اما این اتهام را رد می‌کند.

در آخرین تحولات وزارت دفاع روسیه چهارشنبه ۵ آوریل/ ۱۶ فروردین در بیانیه‌ای با تأیید حمله نیروی هوایی سوریه به خان شیخون اعلام کرد انباری که هدف قرار گرفته محل نگهداری سلاح‌های شیمیایی شورشیان بوده است.

استفان دی میستورا، نماینده سازمان ملل در امور سوریه اعلام کرد که سازمان ملل «تا روشن شدن کامل هویت عاملان این حمله» تحقیق خواهد کرد.

در همین زمینه

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • امین

    بروید گم شوید انگل های تروریست...