Share

اسماعیل نجار، رئیس سازمان مدیریت بحران ایران می‌گوید سیل و رانش زمین در پنج استان ایران تا کنون ۴۱ کشته و چندین مفقود بر جا گذاشته است.

بیشترین تلفات در دو شهر آذرشهر و عجب‌شیر استان آذربایجان شرقی بوده

بارش شدید باران از جمعه ۱۶ فروردین در چهار استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان و زنجان آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اسماعیل نجار بیشترین تلفات در دو شهر آذرشهر و عجب‌شیر استان آذربایجان شرقی بوده.

او گفته پیش از این تعداد مفقودشدگان در شهرستان آذرشهر ۱۷ تن اعلام شده بود که ساعاتی قبل پنج مورد اعلام مفقودی دیگر نیز به این گزارش اضافه شد و تعداد مفقودی‌های سیل در این شهرستان به ۲۲ تن رسید.

در روستای چنار منطقه عجب‌شیر نیز بیشترین تلفات گزارش شده. اسماعیل نجار اظهار داشت که «تعداد مفقودشدگان در این شهر ۲۰ تن است که ۱۸ جسد کشف شده است.»

انتظار می‌رود بر شمار کشته‌شدگان در سیل اخیر اضافه شود.

در جریان مدیریت بحران ناشی از سیلاب و رانش زمین مسئولان به شدت از کم‌توجهی مردم به توصیه‌ها و هشدارها انتقاد کردند. بنابر گزارش‌ها بسیاری در حال تصویربرداری از سیلاب و سلفی‌گرفتن کشته شدند.

رئیس سازمان مدیریت بحران ایران با اشاره ویدیویی که در شبکه‌های اجتماعی بازتاب گسترده‌ای داشت، گفت:

«در این منطقه آذرشهر پلی قرار دارد که هنگام سیل تعدادی از خودروها روی آن قرار داشته و علی رغم هشدارها، تعدادی از این خودروها حاضر به خارج شدن از آن نبودند. هفت خودرو که روی این پل متوقف شده بودند و هنگام سیل، آب آنها را با خود برده است».

در استان کردستان نیز بارش منجر به رانش زمین شد و جان پنج تن را گرفت.

این ویدیوی مربوط به جمعه ۱۶ فروردین در پل غله زار آذرشهر است.

Share