ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

اعدام قریب‌الوقوع ۱۴ زندانی محکوم به مرگ در زندان رجایی‌شهر

دست‌کم ۱۴ زندانی محکوم به مرگ در زندان رجایی‌شهر برای اجرای قریب‌الوقوع حکم اعدام به سلول‌های انفرادی منتقل شده‌اند. حکم اعدام این افراد در روزهای آینده اجرا خواهد شد.

دست‌کم ۱۴ زندانی محکوم به مرگ در زندان رجایی‌شهر (گوهردشت) کرج برای اجرای قریب‌الوقوع حکم اعدام به سلول‌های انفرادی منتقل شده‌اند. حکم اعدام این افراد در روزهای آینده اجرا خواهد شد.

عکس آرشیوی

بر اساس اطلاعاتی که در اختیار فعالان حقوق بشر در ایران قرار گرفته است، بیشتر افراد محکوم به مرگ در میان این گروه ۱۴ نفره کسانی هستند که به اتهام قتل عمد به اعدام محکوم شده‌اند.

خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، گزارش کرده است که این افراد روز دوشنبه ٢٨ فروردین، به سلول‌های انفرادی منتقل شده‌اند. نام و هویت چهار نفر از این ۱۴ نفر نیز منتشر شده است.

اعدام‌های گروهی (دسته جمعی) در ایران تا به حال با انتقاد‌های شدید فعالان حقوق بشر و نهاد‌ها و سازمان‌های بین‌المللی روبه‌رو شده است. در مورد مشابهی که سال گذشته در زندان کرج روی داد، ۱۲ زندانی متهم به ارتکاب جرایم مرتبط با مواد مخدر اعدام شدند. احمد شهید، گزارشگر ویژه وقت سازمان ملل در امور حقوق بشر  ایران، اعدام گروهی این افراد را محکوم کرد. این زندانیان با وجود هشدار آقای شهید و فعالان مدنی مخالف اعدام، در محوطه زندان کرج به دار آویخته شدند: احمد شهید اعدام ۱۲ متهم جرایم مرتبط با مواد مخدر را محکوم کرد

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.