Share

امام جمعه شهرستان هرسین کرمانشاه گفت مردم این شهرستان هنوز از آب گل‌آلود استفاده می‌کنند و از این مشکل دلخورند.

عکس از آرشیو و تزئینی است

عکس از آرشیو و تزئینی است

به گزارش خبرگزاری مهر،  حجت‌الاسلام روح‌الله باقری، امام جمعه شهرستان هرسین در کرمانشاه در نشستی با شورای اداری شهرستان هرسین و وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات گفت مردم هرسین از اینکه با هر اندک بارانی مجبورند آب گل‌آلود بخورند به تنگ آمده‌اند و منتظرند مسئولان به وعده‌هایشان عمل کنند.

او درباره وضعیت مردم هرسین گفت: «آمارها نشان می‌دهد نسبت به ۵ سال گذشته بالای ۶۰۰۰ نفر از هرسین مهاجرت کردند یعنی سالی بیش از ۱۲۰۰ نفر از هرسین مهاجرت کردند و این خیلی نگران‌کننده و تأسف‌بار است.»

باقری در رابطه با بیکاری شدید در این شهرستان گفت:‌ «بیش از ۷۰۰۰ نفر رسماً در هرسین بیکار داریم.» او تأکید کرد که اگر در سال‌های آینده معضل بیکاری حل نشود این شمار بیکار با خانواده‌هایشان از هرسین مهاجرت می‌کنند.

این در حالی‌ است که به‌گفته امام جمعه هرسین چند کارخانه در حوزه پتروشیمی، پلیمر، اوره و آمونیاک و کارخانه فولاد در این شهرستان وجود دارد.

روح‌الله باقری میزان سرقت، بزهکاری، طلاق، نزاع‌های دسته‌جمعی و اعتیاد در هرسین را بالا دانست و گفت این شهرستان به جای پیشرفت، پسرفت داشته است، چه از لحاظ فرهنگی، چه اقتصادی و معیشتی و چه از لحاظ عمرانی.

هرسین در ۴۵ کیلومتری جنوب شرقی کرمانشاه واقع شده و از دو بخش مرکزی و بیستون و چهار دهستان تشکیل شده است. مردم هرسین به زبان لکی صحبت می‌کنند. گلیم و قالی این شهرستان شهرت جهانی دارد و آثار باستانی بسیاری در این شهرستان وجود دارد. بیستون یکی از آنهاست.

Share