ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

مستند «فروشنده»: روحانی و ولایتی سر «رهبر» کلاه گذاشتند

مستندی به نمایش درآمده که ادعا می‌‌‌‌کند بنیاد راکفلر با همکاری وزیر خارجه ایران برجام را به رهبر جمهوری اسلامی تحمیل کرده. در این سناریو، ولایتی زمینه‌ساز این کلاهبرداری بوده.

قدرت‌های جهانی انتخابات ریاست جمهوری ایران در سال ۹۲ را طراحی کرده بودند که ایران را وادار به پذیرش برجام کنند. این پیام مستند تبلیغی «فروشنده» دستاورد مؤسسه «فانوس فردا» از مؤسسات وابسته به سپاه پاسداران است. این فیلم شامگاه گذشته در آمفی‌تئاتر دانشگاه پلی‌تکنیک با حضور سعید جلیلی به نمایش درآمد.

مستند «فروشنده» محصول «فانوس فردا» از مؤسسات وابسته به سپاه و شبکه خبر

محسن حاج‌کرمی، تهیه‌کننده مستند «فروشنده» به خبرگزاری تسنیم گفته است، هدف سازنگان این مستند این بوده که نشان دهند نقش مردم تا چه حد در تصمیمات مهم جهانی مانند برجام ناچیز است.

در مستند «فروشنده» اینطور وانمود می‌شود که علی اکبر ولایتی (مشاور امور بین‌الملل رهبر جمهوری اسلامی) و حسن روحانی (رئیس جمهور) در یک اقدام هماهنگ در سال ۹۲ با تأکید بر روی تحریم‌ها به عنوان مهم‌ترین عامل بحران اقتصادی ایران، زمینه‌های پیروزی روحانی در انتخابات ریاست جمهوری را فراهم کردند. سپس، در ادامه این فیلم گفته می‌شود که بنیاد راکفلر دست به کار شد و با همکاری محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران برجام را به ایران تحمیل کرد.

سازندگان این مستند هرچند به نقش علی خامنه‌ای در برجام مستقیماً اشاره نمی‌کنند، اما چنین القا می‌‌‌‌کنند که حسن روحانی، و علی اکبر ولایتی دست در دست هم و با کمک محمد جواد ظریف، رهبر جمهوری اسلامی را فریب دادند و توافق هسته‌ای ایران را روی دست «رهبر» گذاشتند. تاریخ اجرای برجام را هم به مهر ۹۴ موکول کردند که اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس پیروز شوند.

محسن حاج‌کرمی، تهیه‌کننده این مستند در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم ادعا می‌کند که در تهیه این فیلم تبلیغی، از «اسناد داخلی و خارجی دست اول» استفاده شده، اما نگفته اگر این ادعا حقیقت دارد چگونه به این اسناد که نمایانگر نمایشی بودن انتخابات ریاست جمهوری ۹۲ برای فریب دادن مردم و رهبر جمهوری اسلامی توسط بنیاد راکفلر است دسترسی پیدا کرده‌اند.

در این مستند همچنین ادعا می‌شود که برجام خطر جنگ را از ایران دور نکرد، بلکه این مدافعان حرم بودند که ایران را از تهاجم نظامی غرب مصون نگه داشتند.

پیش از این دو فیلم مستند «از هیروشیما تا لوزان» و «شطرنج با گرگ‌ها» به کارگردانی علیرضا بوالی در انتقاد از توافق‌ هسته‌ای ایران با قدرت‌های جهانی در شبکه خبر به نمایش درآمده بود. شبکه خبر در آن زمان با شعار «افشاگری دروغ‌ها و فریبکاری‌ها» مستندهای ضد روحانی را پخش کرد و علاوه بر آن مجموعه‌ای هم به نام «نگاه یک» تدارک دید که عملاً میزگردی از مخالفان برجام بود.

روزنامه اعتماد گزارش داده است که در شب نمایش مستند «فروشنده»، یکی دیگر از فیلم‌های ضد برجام سپاه، سعید جلیلی به دانشجویان وقت نداد که پرسش‌هایشان را مطرح کنند. این امر جلسه نمایش فیلم را پرتنش کرد.

سعید جلیلی رئیس گروه مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران با کشورهای غربی در دولت محمود احمدی‌نژاد بود و الان نماینده علی خامنه‌ای در شورای امنیت ملی‌ست. او در انتخابات ریاست جمهوری ایران از ابراهیم رئیسی حمایت کرده است.

در سال ۹۳ مستندی هم با نام «من حسن روحانی هستم» توسط سپاه پاسداران تهیه و با قیمت ارزان در سراسر کشور توزیع شد. در این مستند روحانی به عنوان یک شخصیت سازشکار و متزلزل که در برابر غرب عقب‌نشینی کرده معرفی شده بود. نقش حسن روحانی در حمله به کوی دانشگاه در ۱۸ تیر ۱۳۷۸ و سخنرانی او در ۲۳ تیر ماه آن سال هم در این مستند از نشانه‌های «سردرگمی سیاسی» و «تزلزل منش سیاسی» رئیس جمهوری اسلامی نشان داده شده بود.

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • ری استارت

    همه مهره جمهوری اسلامی را دارند خرج میکنند از جمله رئیسی، ولایتی و ... تا این حکومت نرود و بماند. اما حکومتها ماندگار نیستند. چون نسلها ماندگار نیستند.

  • Farid

    - ابراهیم رئیسی دادستان کل کشوردر مراسم ۹ دی ۱۳۹۳ اصفهان گفت: “یزید صفتان” جاهل جنبش سبز که شیطان بر آنها مسلط شده بود، در برابر “امام زمانه” خود قرار گرفتند!. اما عاشوراییان عاقل بصیر به دنبال امام خود رفتند. آمریکا و دیگر دولت‌های غربی “نماد ابوجهل‌های زمانه” - در برابر جمهوری اسلامی هستند. دشمنان خارجی فتنه ۸۸ را برای براندازی جمهوری اسلامی به راه انداختند و از عوامل داخلی به سود خود استفاده کردند! - حسن روحانی از تظاهرات ۳۰ دسامبر ۲۰۰۹ که در تهران علیه «جنبش سبز» برگزار شد، تمجید کرد.! حسن روحانی چهارشنبه ۲۸ دسامبر در نشست تخصصی جامعه نظارت و بازرسی دولت در تهران، گفت: «شما دیدید مردم احساس کردند به امام حسین توهینی شده، در ۹ دی چه کردند؟ ۹ دی (۳۰ دسامبر) به خاطر عشق ملت ایران به امام حسین بود.! ». وی تصریح کرد: «۹ دی یک حرکت بزرگ مردم برای دفاع از امام حسین، خاندان رسالت، حق، نظام جمهوری اسلامی، ولایت فقیه و مسیر حق بود!. مربوط به این جناح و آن جناح این دسته و آن دسته نبود. مردم حس کردند و به آن‌ها خبر رسید! در روز عاشورا یک کارهایی صورت گرفته؛ ‌ توهین به امام حسین ! و روز عاشورا را کسی نمی‌تواند تحمل کند!!

  • بهرنگ

    این جماعتی که اقدام به این قبیل تبلیغات می کنند بازماندگان فریبکارانی هستند که دکتر محمد مصدق را در دوره ملی شدن صنعت نفت به زانو در آوردند و زمینه ساز کودتا شدند. این ها به سرکردگی خمینی حتی از اسم مصدق وحشت داشتند و دارند . اسم خیابان مصدق را تبدیل به یک مفهوم نامأنوس و ساختگی کردند تا یاد مصدق را از خاطر یک ملت پاک کنند. عجبا که می خواهند امروزه روز در عصر خبر و آگاهی انگلیس را در اذهان تبدیل به لولو خورخوره کنند. توجه نمی کنند که دنیا آن نیست که بود. امروزه دیگر مناسبات جهانی دارای جنبه زیر زمینی نیست و قراردادها در پستو خانه ها بسته نمی شوند. راستی تکلیف هفتصد میلیاردی که در دوره مردکِ دبنگ احمدی نژاد به جیب زدید چه می شود؟ انگلیس را دشمن ملت ایران قلمداد می کنید؟ مگه شماها دشمنان قسم خورده ایران و ایرانیت نیستید؟ شما از مغول و تیمور به مراتب بدترید. جنایات شما لنگه تاریخی ندارد. با آرزوی در رسیدن روزی که پرونده ها گشوده شود. بهرنگ