ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

در اثر نشت آمونیاک در پتروشیمی پردیس ۹ نفر مصدوم شدند

در پی این حادثه منطقه را بوی آمونیاک فرا گرفت. غلظت آمونیاک رها شده سبب شد برخی کارکنان واحدهای صنعتی اطراف، محل کار خود را موقتا ترک کنند.

شامگاه دوشنبه در پتروشیمی پردیس مقادیری آمونیاک به بیرون نشت کرد و باعث ایجاد مشکلات تنفسی و حالت خفگی در تعدادی از کارکنان این مجتمع صنعتی شد. تعداد مجروحان این حادثه ۹ تن ذکر شده است. در پی این حادثه منطقه را بوی آمونیاک فرا گرفت و غلظت آمونیاک رها شده سبب شد برخی کارکنان واحدهای صنعتی اطراف، محل کار خود را موقتا ترک کنند.

حادثه دوشنبه شب در فاز یک اوره پتروشیمی پردیس (واقع در عسلویه) رخ داد. در پی نشت شدید آمونیاک کل سایت تخلیه شد.

روابط عمومی شرکت پتروشیمی پردیس با صدور بیانیه‌ای خبر داده است:

«شامگاه دوشنبه  در ساعت ۲۲:۰۷ واحد اوره فاز یک این مجتمع پتروشیمی دچار نشتی شد که بلافاصله واحدهای ایمنی و آتش نشانی این شرکت و شرکت‌های همجوار (پتروشیمی‌های پارس، زاگرس، جم و آریاساسول) و همچنین مدیریت ارشد ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت عملیات غیر صنعتی پازارگاد وارد عمل شده و عملیات کنترل و مهار نشتی آغاز شد.»

روابط عمومی پتروشیمی پردیس تعداد مجروحان این حادثه را ۹ تن اعلام کرده و افزوده است که ۲ تن از آنان به بیمارستان کنگان و ۷ تن به بیمارستان نبی‌اکرم عسلویه منتقل شده‌اند.

مسئول روابط عمومی پتروشیمی پردیس در گفتگو با خبرگزاری کار ایران (ایلنا) گفت این حادثه ۸ مجروح داشته است. به گفته آزاده مهرآوند، حادثه تلفات جانی نداشته و «مصدومان به علت استنشاق گاز آمونیاک و داشتن حالت خفگی به بهداری شرکت منتقل و به صورت سرپایی مداوا شدند.»

بنا بر این خبر، یک کارگر مجروح این حادثه به نام علی آهنگر به بیمارستانی در شیراز منتقل شده است.

روابط عمومی پتروشیمی پردیس در توضیح علت نشت آمونیاک گفته است که بر اساس تحقیقات اولیه «بالا بودن فشار سیستم و معیوب شدن ولو تخلیه عامل اصلی نشتی بوده است.»

چند ساعت پس از حادثه مدیر ایمنی سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس اعلام کرد حادثه کنترل شده و این واحد که تخلیه شده بود در مدار تولید قرار خواهد گرفت.

از وضعیت کارکنان صدمه دیده پتروشیمی پردیس اطلاعات بیشتری منتشر نشده است.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.