ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

نامه منسوب به بابک زنجانی: تقاضای پروانه ساختمان ۲۰۰ میلیاردی از شهرداری تهران

نامه‌ای منتشر شده منسوب به بابک زنجانی خطاب به شهرداری تهران. نویسنده نامه با صراحت می‌گوید ۸۰ میلیارد تومان رشوه داده اما در ازای آن چیزی نخواسته است.

احمد حکیمی‌پور، عضو اصلاح‌طلب شورای شهر تهران و نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی از نامه‌ای رونمایی کرده که به گفته او توسط بابک زنجانی نوشته شده. خطاب نامه اما با جوهر سیاه ناخوانا شده و فقط لقب گیرنده نامه مشخص است: آقای دکتر. شهردار تهران، محمد باقر قالیباف که جزو سردار دکترهاست، آیا منظور از "آقای دکتر" اوست؟ در هرحال اگر اصالت نامه تأیید شود، نمایانگر بده‌بستان‌های مالی کلان بین بابک زنجانی و شهرداری تهران است. در فرازی از نامه منسوب به بابک زنجانی، نویسنده با صراحت می‌گوید ۸۰ میلیارد تومان به «آقای دکتر» پرداخت کرده.

نامه منسوب به بابک زنجانی، خبرگزاری ایلنا

نامه دستنویس، امضای بابک زنجانی را دارد و توسط دبیرخانه «حوزه معاونت مالی» به تاریخ ۲۳ تیر ۱۳۹۲ مُهر دریافت خورده است.

نویسنده نامه - بابک زنجانی - نوشته است:

«آقای دکتر من نیاز مبرم به پروانه ساختمانی خوب در پروژه ایران زمین دارم و مبلغ کل آن ۲۰۰ میلیارد تومان بوده ۱۵۰ میلیارد آن نقد و بابت مابقی دو قطعه چک داده شده است.»

 زنجانی می‌گوید ۸۰ میلیارد تومان به«آقای دکتر» پرداخته و در ازای آن هم چیزی از او نخواسته است:

 «۸۰ میلیارد تومان هم جنابعالی گرفتید و بیش از یکسال است چیزی نخواستیم. یک حرکت هم این مجموعه برای ما انجام دهد. والله خسته شدیم و آزرده.»

محمد باقر قالیباف، یکی از دو نامزد اصول‌‌گرایان در نخستین مناظره انتخابات ریاست جمهوری، حسن روحانی را متهم کرده بود که در انتخابات پیشین از بابک زنجانی کمک مالی دریافت کرده است. روحانی این ادعا را تکذیب کرده است. محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه هم در یک نشست خبری گفته بود که به سخنان بابک زنجانی نمی‌توان اعتماد کرد.

نامه منسوب به زنجانی در بستر نزاع سیاسی بین حسن روحانی و محمد باقر قالیباف منتشر شده است.

بابک زنجانی در فروردین ۹۵ به اعدام محکوم شد اما حکم اعدام او هنوز اجرا نشده است.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

 • میثم

  اتفاقا ما شرکت می کنیم

 • روزبه

  80 میلیارد تومن رشوه گرفته بعد مرتیکه پرور هی چهار درصد چهاردرصد میکنه هی دم از مبارزه با فساد میزنه. معلوم نیست چقدر از این 80 تومن گیر رهبرش اومده چقدر خمس وزکات داده!!!

 • nader

  ."....من در انتخاباتی که توسط سپاه و منصوبان ولی فقیه مهره چینی شده است شرکت نمی کنم، اگر چه بعضی خیال پردازانه می گویند شرکت در انتخابات گامی است به سوی دموکراسی! سئوال من از آنها این است شرکت در کدام انتخابات؟ انتخابات آزاد با تمام شرایط آن یا انتصابات؟ باید از این جماعت پرسید شما در این ۳۷ سال با شرکت در انتخابات نظام ولایی چقدر به آزادی نزدیک شده اید؟ خودمان را فریب ندهیم و با اعمال و رفتارمان عمر نظام ولایی را طولانی نکنیم. در پایان باید تاکید کنم که تلاش معتقدین و ملتزمین به نظام ولایی برای اینکه نشان دهند مردم ایران تنها در دو دسته اصول گرایان (بنیاد گرایان) و اصلاح طلبان (استمرارطلبان) خلاصه می شوند بزرگترین ظلم به ملت ایران است. آیا جز این دو گروه بقیه ی مردم بحساب نمی آیند و گروههای خارج از این دو دسته همه گروهک و غیرخودی هستند و هیچگونه حق و حقوقی ندارند؟ آیا به بخش بزرگی از مردم که به انتخابات شما بی تفاوت هستند و نمی خواهند در این خیمه شب بازی شرکت کنند حق اظهار نظر و نقد و انتقاد می دهید یا با برچسب های های گوناگون آنها را از میدان بیرون می کنید؟ بس کنید! محمد ملکی

 • Farid

  ۴۷ میلیارد دلار مفقود شده: پول‌های ایران کجاست؟ - از سال ۲۰۱۲، شرکت نیکو که به منظور متمرکز ساختن فروش خارجی نفت خام ایران سه سال بعد از پایان جنگ با عراق به وجود آمد و نقش موثر در خرید کالاهای قاچاق مورد نیاز برنامه‌های اتمی و توسعه موشکی داشت، تحت مدیریت «معجزه هزاره سوم» به شبکه‌ای مافیایی برای فروش قاچاق نفت ایران و غارت درآمدهای ناشی از فروش به نفع عوامل دست در کار تبدیل شد.. پیرامون موضوع ۴۷ میلیارد دلار دارایی‌های گمشده‌ی ایران که شامل دو رقم جداگانه ۳۵میلیارد دلاری و ۱۲میلیارد دلاری است دولت روحانی نیز به بهانه «ادامه تحقیقات» همچنان پنهان‌کاری می‌کند. یکی از ترس‌های روحانی از افشای اطلاعات به دست آمده در مرحله کنونی، تحریک خصومت اصول‌گرایان و شبکه مافیایی دست در کار تجارت خارجی چمدانی جمهوری اسلامی در آستانه انتخابات و محروم شدن از بخت تجدید انتخاب است