ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

استقبال گسترده از نمایشگاه کتاب بدون سانسور در هلند

دومین دوره «نمایشگاه کتاب تهران، بدون سانسور» در هلند به پایان رسید. از تاریخ ۱۲ تا ۱۴ ماه می / ۲۲ تا ۲۴ اردیبهشت موسسه ایران آکادمیا و انتشاراتی دینا در سه شهر آمستردام، روتردام، لاهه میزبان این نمایشگاه بین‌المللی بودند. در این نمایشگاه نزدیک به بیست ناشر خرد و بزرگ فارسی‌زبان شرکت کردند. ایران آکادمیا: "استقبال گسترده از نمایشگاه سه‌روزه کتاب بدون سانسور در هنلد، ما را وادار کرده که به فکر برگزاری برنامه‌های بیشتری در راستای معرفی کتاب و ادبیان فارسی‌زبان به جامعه هلند باشیم"

دومین دوره «نمایشگاه کتاب تهران، بدون سانسور» در هلند به پایان رسید. از تاریخ ۱۲ تا ۱۴ ماه می / ۲۲ تا ۲۴ اردیبهشت موسسه «ایران آکادمیا»، انتشارات «دنا» و انجمن ادبی «شب‌های ناشناس» در سه شهر آمستردام، روتردام و لاهه میزبان این نمایشگاه بین‌المللی بودند.

نمایشگاه کتاب تهران، بدون سانسور در شهر آمستردم

نمایشگاه کتاب بدون سانسور همزمان با نمایشگان کتاب تهران، در شهرهای مختلف اروپا و آمریکا برگزار شد.

علی‌رضا کاظمی، مسئول موسسه ایران آکادمیا که یکی از برنامه‌گذاران این نمایشگاه در هلند بود، در گفت‌وگو با رادیو زمانه گفت که فارسی‌زبانان هلند از هر سه روز نمایشگاه استقبال کرده‌اند و حضور بازدیدکنندگان از برنامه‌های این نمایشگاه غیرقابل پیش‌بینی بوده است. او می‌گوید با این که برای تدارکات زمان زیادی نداشته‌اند، اما توانسته‌اند در کمترین زمان، سه روز نمایشگاه را با بهترین شیوه ممکن برگزار کنند.

در نمایشگاه هلند ناشران اچ اند اس مدیا، ارزان، ایران اودیو بوک، ایران آکادمیا، باران پگاه، خانه هنر و ادبیات دنا، ساتراپ، شرکت کتاب، فردوسی، فروغ گردون، مهری، ناکجا، نوگام و عقل سرخ شرکت کردند. در حالی که سال گذشته و در اولین دوره برگزاری این نمایشگاه در لندن تنها هشت ناشر حضور داشته‌اند.

در روز نمایشگاه کتاب بدون سانسور تازه‌ترین آثار نویسندگانی چون حسین دولت‌آبادی، عباس معروفی، رضا علامه‌زاده، مهرناز صالحی، مریم بهادرزاده، منصوره شجاعی، جهان ولیان‌پور، امید کشتکار، فیروزه فرجادنیا و شهزاده سمرقندی و دفتر شعر شاعران حمیرا نکهت دستگیرزاده، تانیا عاکفی و مهدی جامی رونمایی شد.

هم‌زمان با این که ناشران فارسی‌زبان مقیم اروپا کتاب‌های خود را روی میز چیدند و از فعالیت‌های خود به خوانندگان فارسی‌زبان گفتند، از شاعر و نویسندگان نیز دعوت شده بود که تازه‌ترین اثر منتشرکرده خود را رونمایی کنند و پاره‌هایی از آن را برای حاضران و بینندگان بخوانند.

علی‌رضا کاظمی می‌گوید هم‌زمان انجام دادن رونمایی‌های کتاب از جانب خود نویسندگان به این نمایشگاه حس ویژه‌ای اضافه کرده بود. او معتقد است که نمایشگاه بدون سانسور محلی‌ برای تجربه‌های جدید بود و همچنین حضور فارسی‌زبانان از کشورهای افغانستان و تاجیکستان نیز از دیگر تجربه‌های تازه این نمایشگاه بود.

در همین حال ایران آکادمیا در نظر دارد که در آینده نمایشگاه‌های مشابهی با همراهی و مشارکت سازمان‌های هلندی در این کشور برگزار کند و ادبیات و ادیبان و ناشران فارسی‌زبان را به مخاطبان غیرفارسی نیز معرفی کند.

به گفته‌های علی‌رضا کاظمی در ادامه گوش کنید:

برای دیدن محتوای نقل شده از سایت دیگر، کوکی‌های آن سایت را بپذیرید

کوکی‌های سایت‌ دیگر برای دیدن محتوای آن سایت‌ حذف شود

تصاویر رادیو زمانه از نمایشگاه کتاب بدون سانسور در شهر آمستردام:

پوستر دومین نمایشگاه کتاب بدون سانسور
فیروزه فرجادنیا، رمان "در هزارتوی زمان" را در شهرهای آمستردام، روتردام و لاهه رونمایی کرد (ناشر اچ اند اس مدیا)
شهزاده سمرقندی رمان "ریگستان" را در شهرهای آمستردام و روتردام رونمایی کرد (ناشر اچ اند اس مدیا)
شعله رضازاده، نویسنده مقیم هلند، مجموعه داستان "کسی پشت واژه‌ها پنهان شده است" را در شهرهای آمستردام و روتردام رونمایی کرد (ناشر اچ اند اس مدیا)
بازدیدکنندگان نمایشگاه کتاب بدون سانسور در شهر آمستردام
غرفه "عقل سرخ" در نمایشگاه کتاب بدون سانسوردر شهرهای آمستردام و روتردام مجموعه شعر مهدی جامی را رونمایی کرد
امید کشتکار، نویسنده مقیم پاریس، رمان "کسی که عضو پینک فلوید نبود" را در شهرهای روتردام و لاهه رونمایی کرد.

در صفحه فیسبوک ایران آکادمیا می‌توانید ویدیوهای رونمایی کتاب و برنامه‌های این نمایشگاه را تماشا کنید.

گالری عکس از نمایشگاه کتاب بدون سانسور در روتردام:

(عکس‌ها از علی‌رضا کاظمی)

غرفه "ناکجا" در نمایشگاه کتاب بدون سانسور در شهر روتردام
غرفه "ایران آکادمیا" و "عقل سرخ"
غرفه "خانه هدایت" در شهر روتردام
نمایشگاه کتاب بدون سانسور در شهر روتردام

در همین زمینه:

در همین زمینه:نمایشگاه کتاب بدون سانسور در شهر روتردام

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • علی

    بابا داد نزن مردم از زندگیشون راضی هستن

  • Reza

    نمایشگاه کتاب بدون سانسور، خیلی باید احمق باشه کسی که باور کند ای ملت خفته و افسرده و غمگین ایران، شما را به مرگ گرفتند تا به تب راضی شوید آهای ملت چرا گوش شنوا و چشم بینا ندارید چرا روز به روز بی خردتر و ووووووووووو می شوید از زندگی سیر شدید یا گرسنگی و فلاکت و نابودی و اعتیاد و فقر ووووووووووو از عقل شما کاسته است آههههههههههههای مرددددددددم بی خرد و ترسو و بزدل ایران بردگی کافی است