ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

مجید اسدی و پیام شکیبا: دو فعال دانشجویی بدون قرار بازداشت در بند ۲۰۹

. مجید اسدی از بیماری التهاب حاد ستون فقرات و دستگاه گوارش و پیام شکیبا نیز از بیماری میگرن و کبد چرب رنج می‌برد. اسدی و شکیبا به طور «غیرقانونی» در حبس به سر می‌برند.

مجید اسدی و پیام شکیبا، دو فعال دانشجویی پس از گذشت چند ماه از زمان بازداشت، هم‌چنان در سلول‌های چند نفره بند ۲۰۹ زندان اوین بدون تمدید قرار بازداشت، به طور «غیرقانونی» در حبس به سر می‌برند.

بزرگ‌ کنید
مجید اسدی(عکس بالا) و پیام شکیبا، فعالین دانشجویی زندانی در اوین

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مجید اسدی از بیماری «التهاب حاد ستون فقرات و دستگاه گوارش» و پیام شکیبا نیز از بیماری «میگرن و کبد چرب» رنج می‌برند.

مجید اسدی بهمن ماه سال گذشته ساعت ۱۰ شب در منزل خانوادگی خود در کرج توسط نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد.

نیروهای امنیتی در زمان تلاش برای بازداشت این فعال دانشجویی ضمن توهین به مادر این زندانی، با وجود بیماری و ضعف جسمی پدر او که به تازگی عمل پیوند کبد را انجام داده بود، با مجید اسدی درگیر شدند و به پای او آسیب وارد کردند.

مجید اسدی بعد از تحمل ۵۰ روز سلول انفرادی در بند ۲۰۹ زندان اوین، به سلول‌ چند نفره این بند منتقل شده است. از زمانی که می‌بایست قرار بازداشت او تمدید شود مدت‌ها گذشته است. در حال حاضر به او چنین اعلام شده که پس از انتخابات به وضعیتش رسیدگی خواهند کرد.

مجید اسدی، فعال سابق دانشجویی، فارغ التحصیل رشته اقتصاد از دانشگاه علامه طباطبایی و عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشکده اقتصاد، اولین بار ۱۸ تیرماه سال ۸۷ در مراسم هجده تیر دستگیر و به مدت ۵۲ روز در سلول انفرادی نگهداری شده بود.

این فعال سیاسی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به تحمل ۴ سال حبس تعزیری محکوم شد. درخواست تجدید نظر او بی‌پاسخ ماند و از مهر ماه سال ۹۰ تا خردادماه سال ۹۴ در زندان بود.

پیام شکیبا عضو سابق انجمن اسلامی دانشگاه زنجان و دانشجوی کارشناسی ارشد علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی است که هم اکنون شرایطی مشابهی با مجید اسدی دارد.

پیام شکیبا اسفندماه سال گذشته توسط نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت شد. او پیش تر در ماجرای اعتراض دانشجویان به فساد اخلاقی معاونت دانشجویی دانشگاه زنجان در تیر سال ۸۷ توسط اداره اطلاعات زنجان به‌ همراه پنج دانشجوی دیگر دستگیر و پس از ۲۲ ماه با قید وثیقه آزاد و نهایتا درسال ۸۸ در دادگاه انقلاب زنجان به یک سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم در دادگاه تجدید نظر به ۶ ماه حبس تعزیری و ۶ ماه حبس تعلیقی تقلیل یافت. این زندانی در سال ۸۹ در زندان برای اجرای حکم خود به زندان رفت.

پیام شکیبا در سال ۹۱ در حین تحصیل از دانشگاه اخراج شد. او که آن زمان دانشجوی کار‌شناسی ارشد علوم سیاسی واحد علوم وتحقیقات تهران بود در پی ارسال نامه‌ای از سوی مرکز آزمون دانشگاه آزاد از ادامه تحصیل درمقطع کار‌شناسی ارشد محروم شد و از حضور او در امتحانات پایان ترم ممانعت به عمل آمد. پیام شکیبا مجددا در سال ۱۳۹۳ در همین رشته در دانشگاه علامه طباطبایی پذیرفته شد.

به گفته منابع نزدیک به پیام شکیبا، زمینه فعالیت برجسته این فعال دانشجویی زندانی «مطالعات تاریخی و سیاسی و حوزه فعالیت او در دانشگاه علامه طباطبایی» بود.

خانواده این دو زندانی نگران سلامت فرزندان خود هستند. پیام شکیبا و مجید اسدی در طول مدت بازداشت تاکنون تنها یک ملاقات کابینی با خانواده داشته‌اند.

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.