ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

وزارت خارجه ایران: سخنان ترامپ در عربستان، خصمانه و مداخله‌جویانه بود

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه ایران در واکنش به سخنان دونالد ترامپ در عربستان، رئیس جمهوری امریکا را به اتخاذ سیاست‌های خصمانه در برابر ایران و «مداخله‌جویی» متهم کرد.

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه ایران در واکنش به سخنان دونالد ترامپ در عربستان، رئیس جمهوری امریکا را به اتخاذ سیاست‌های خصمانه در برابر ایران و «مداخله‌جویی» متهم کرد.

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه ایران

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) بهرامی قاسمی در واکنش به سخنان ترامپ در عربستان سعودی گفت:

«متأسفانه با سیاست‌های خصمانه و تهاجمی دولتمردان آمریکا شاهد تقویت مجدد گروه‌های تروریستی در منطقه و اشتباه محاسبه دیکتاتوری‌های حامی این گروه‌ها در منطقه هستیم.»

رئیس جمهوری آمریکا در سفرش به عربستان سعودی گفته بود:

«از لبنان تا عراق، تا یمن، ایران، تروریست‌ها، شبه‌نظامیان و دیگر گروه‌های افراطی را آموزش می‌دهد، به آنها پول و سلاح می‌دهد که موجب گسترش تخریب و هرج‌ومرج در سراسر منطقه است. برای چند دهه، ایران آتش درگیری‌های فرقه‌ای و تروریسم را دامن زده است.»

سخنگوی وزارت خارجه ایران با اشاره به معامله تسلیحاتی به ارزش ۱۱۰ میلیارد دلار بین واشنگتن و ریاض گفته است:

 «دولت‌های منطقه بهتر است به جای هزینه کردن میلیاردها دلار از ثروت مردم خود در ازای حمایت‌های موهوم آمریکا، به فکر ثبات و رفاه و آرامش و آسایش واقعی مردم از طریق احترام به حق تعیین سرنوشت ملت‌ها و صرف این مبالغ هنگفت در امور توسعه و همکاری سازنده منطقه‌ای باشند.»

اسرائیل نیز از حجم عظیم معامله تسلیحاتی واشنگتن با ریاض نگران است. یکی از اعضای کابینه اسرائیل یادآوری کرده که رابطه عربستان با اسرائیل همچنان خصمانه است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا دوشنبه ۲۲ مه ریاض را به مقصد تل آویو ترک کرد.

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.