ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

اجلاس ILO و مواجهه کارفرمایان و دولت ایران با ۲ مقاوله‌نامه

گفت‌وگو با علیرضا نوایی، فعال «اتحاد بین‌المللی در حمایت از کارگران ایران»

علیرضا نوایی: در چنین مواردی هیات‌های نمایندگی دولت و کارفرمایان فعالند و آن‌ها که بعنوان نمایندگان کارگران ایران به اجلاس اعزام شده‌اند، نقش‌شان تزئینی است.

صد و ششمین اجلاس سازمان جهانی کار(ILO) از ۵ ژوئن (۱۵ خرداد) در ژنو آغاز شده تا جمعه ١٦ ژوئن (۲۲ خرداد) ادامه خواهد داشت.

گزارش امسال اجلاس، در ۲ مورد به ایران پرداخته است: نقض مقاوله‌نامه پرداخت بموقع دستمزدها، و درخواست پاسخگویی نسبت به اجرای مقاوله‌نامه مربوط به ایمنی و سلامت محیط کار.

علیرضا نوایی فعال «اتحاد بین‌المللی در حمایت از کارگران ایران» به زمانه می‌گوید در چنین مواردی هیات‌های نمایندگی دولت و کارفرمایان فعالند و آن‌ها که بعنوان نمایندگان کارگران ایران به اجلاس اعزام شده‌اند، نقش‌شان تزئینی است.

کمیسیون «کاربست مقاوله‌نامه‌ها و توصیه‌نامه‌ها» در گزارش خود به اجلاس امسال ILO، از ایران به عنوان ناقض مقاوله‌نامه ۹۵درباره پرداخت به‌موقع دستمزدها یاد کرده و درباره مقاوله نامه ۱۵۵مربوط به ایمنی و سلامت محیط کار از ایران توضیح خواسته است.

این کمیسیون چگونه از وضعبت کارگران ایران باخبر می‌شود، چه کسانی قرار بوده امسال بعنوان نماینده کارگران به سوئیس سفر کنند، در موارد قبلی که ایران ناقض مقاوله‌نامه‌ها شناخته شده چه نتیجه‌ای حاصل شده و چه آکسیون‌هایی در حمایت از کارگران ایران سازماندهی شده است، این سوالات را با علیرضا نوایی فعال «اتحاد بین‌المللی در حمایت از کارگران ایران» در میان گذاشته‌ایم.

گفت‌وگو با علیرضا نوایی را بشنوید:

بیشتر بخوانید:

جای خالی نمایندگان کارگران ایران در نهادهای بین‌المللی کارگری

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.