ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

خامنه‌ای درباره حمله داعش به تهران: این ترقه‌بازی‌ها در اراده مردم بی‌اثر است

رهبر جمهوری اسلامی بعد از حمله تروریستی به مجلس و مقبره خمینی: اگر در آن نقطه‌ای که مرکز اصلی فتنه‌هاست، ایستادگی نمی‌کردیم، حالا گرفتاری‌های زیادتری داشتیم.

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران در دیدار با گروهی از دانشجویان حملات تروریستی چهارشنبه ۱۷ خرداد گروه دولت اسلامی (داعش) به مجلس شورای اسلامی و مقبره آیت‌الله خمینی را با «ترقه‌بازی» مقایسه کرد.

بزرگ‌ کنید
علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی (عکس: آرشیو)

رهبر جمهوری اسلامی ایران در واکنش به حملات تروریستی به مجلس شورای اسلامی و مقبره بنیانگذار جمهوری اسلامی گفت:

«ملت ایران دارد حرکت می‌کند و پیش می‌رود. این ترقه‌بازی‌هایی هم که امروز شد، این‌ها هم در اراده‌ مردم تأثیری نخواهد گذاشت.»

وزارت کشور شمار کشته‌شدگان هر دو حمله را ۱۲ نفر و مجروحان را ۴۲ نفر اعلام کرد.

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی در بخش دیگری از سخنانش بر ضرورت مداخله ایران در عراق و سوریه تأکید کرد و گفت:

«این حوادث نشان داد که اگر چنانچه جمهوری اسلامی در آن نقطه‌ای که مرکز اصلی این فتنه‌هاست ایستادگی نمی‌کرد، ما تا حالا گرفتاری‌های زیادی از این ناحیه در داخل کشور داشتیم. ان‌شاءالله کلک این‌ها کنده خواهد شد.»

بر اساس اطلاعیه وزارت کشور دو گروه به ‌شکل همزمان ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه صبح چهارشنبه  ۱۷ خرداد به ساختمان اداری مجلس و مقبره آیت‌الله خمینی حمله کردند. حمله‌کنندگان به مقبره بنیانگذار جمهوری اسلامی دو نفر بودند که نفر اول با انفجار انتحاری و نفر دوم در درگیری با مأموران کشته شدند. مهاجمان به ساختمان مجلس چهار نفر بودند که پس از واکنش مأموران، یک نفر از آنان در انفجار انتحاری و سه نفر دیگر پس از تلاش برای حضور در طبقات فوقانی ساختمان اداری مجلس، در درگیری با مأموران کشته شدند.

گروه «دولت اسلامی» (داعش) مسئولیت این حملات را به عهده گرفت.

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

 • میر ز ا رضا

  مقصود این رَهبُر پیر و پاتیل از «ترقه بازی» در واقع «طریقه بازی» بود!!! به معنای «طریقه های» مردود و جملگی باطل سنی و شیعه و وهابی و سَلَفی و حَنَفی و شیخی و غیره و غیره (۷۲ طریقه و بیشتر در کُل) که از برای «تفرقه بازی» در دین خالص خدا توسط شیاطین و اولیای آنها تدوین و ترویج شده از برای به جان یکدیگر انداختن به اصطلاح مسلمانان! ۸ سال جنگ خونین و ننگین بین ایران و عراق یک ثمره آن بود و آنچه که اکنون در ایران و سوریه و یمن و عراق و لیبی و قطر و عربستان و و و میگذرد ثمرات بارز دیگر ای «ترقه بازی» مهلک و خانمانسوز!!! ایول. طیب الله انفاسکم.

 • شاهد

  تضاد بین رهبری جنبش شبه توتالیتر شیعی اخامنه ای و روحانی ریس دولت و رهبری جناحی در حکومت اسلامی که خواهان " عادی سازی " حکومت است بالا گرفته است . خامنه ای دیروز پس از ترقه بازی خواندن ماجرای ترور در تهران بدون تسلیت گفتن به کشته شدگان با حمله شدید به دولت حسن روحانی در ماجرای سند 2030 فرمان "آتش به اختیار "را به افسران جنگ نرم داد . خامنه ای گفت:" ا ینجا فرمانده دستورِ آتش‌به‌اختیار می‌دهد. خب شما افسرهای جنگ نرمید -قرار شد شما افسران جوان جنگ نرم باشید- آنجایی که احساس می‌کنید دستگاه مرکزی اختلالی دارد و نمی تواند درست مدیریّت کند، آنجا آتش‌به‌اختیارید؛ یعنی باید خودتان تصمیم بگیرید، فکر کنید، پیدا کنید، حرکت کنید، اقدام کنید."

 • شهروند عادی

  آثار بی حوصلگی و کهولت سن دارد کم کم در بیانات آقای خامنه ای مشخص تر میشود. فاجعه ای که به کشته و زخمی شدن دهها شهروند ایران انجامید را ترقه بازی میخواند، سران سایر کشورها را بر خلاف عرف و ادب ظاهری احمق و خائن اطلاق میکند، رای دادن زنان و جوانان جویای آزادی را تایید نظام جمهوری اسلامی میداند در حالی که فیلم های رقصیدن و نوشیدن شان در شبکه های اجتماعی موجود است و یک دهن کجی آشکار به تهدیدهای سپاه و بسیج بود.

 • بابک

  امیدوارم این یکی دیگه کار خودشون نبوده نباشه! وقتی آدم حوادث رو کنار هم می زاره، همچین با هم جور در نمیان. (داعش کمر به پائین تیر اندازی نمی کنه، در محلی که کسی حضور نداره خودشون رو منفجر نکردن، هدف آنها بیشترین تلفات ممکنه، که با این حملات جور در نمی آد.) ضمنن تو این اعتراضات هر روزه جلو مجلس، این تراژدی (برای مردم) برای نظام مثل امداد غیبیه، که به اسم نا امنی هر نوع اعتراضی رو سرکوب کنن. باید درخواست بشه که هویت مهاجمین افشا بشه، باید از پلیس بین الملل درخواست کمک بشه برای تشخیص هویت مهاجمین، تا همگی این شک و شبهه ها برای همگان از بین بره. این مسئله دیگه پلاسکو نیست که همه خفه خون گرفتند.

 • hasani

  وقتی انتخاباب نمایشی/فرمایشی جواب دهد شک نکنید این نمایش هم جواب میدهد ***

 • وای وای

  هر بار می پرسم مگر می شود این دیکتاتورها، این حامیان تروریست ها، این قدر ظالم سنگ دل باشند؟ مگر اینها قلب ندارند؟ مگر خودشان زن و بچه ندارند؟ مگر بویی از عشق و انسانیت نبرده اند؟ آخر مگر می شود یک انسانی این قدر بی وجدان و بی شرف باشد که به انسان های بی دفاع غیر نظامی از جمله کودکان حمله کند و آدم با وحشت به قتل برساند؟! این توحش از چیست؟ این خشونت لگام گسیخته زا کجا نشأت می گیرد؟ مگر می شود انسان تا این حد قصی القلب باشد؟ مگر می شود خون مردم بیگناه برای بی مقدار باشد؟! بر فرض بر این ترویست ها و حامیانش از دولت اسلامی داشیعی یا دولتی اسلامی داعشی و وسلفی و وهابی و حامیان لجستکی و تسلیحاتی شرقی و غربی... طلم دیدند و کینه دارند چرا مردم بی گناه را هدف می گیرند، چرا کودکان و افراد کهن سال بی دفع هدف می گیرند؟! چرا اسبرکشی می کنند؟ چرا افراد منتقد طر فدار صلح و حقوق بشر زندانی یا حتی می کشند؟ آخر این صلح خواهان و حامیان حققو بشر در نهایت به نفع همه تلاش می کنند حتی همین تروریست ها و اغلب مخالف اعدام هستند حتی برای جنایت کاران؟ چرا خامنه و بیت و عوامل سپاهی و اطلاعتی اش این قدر اشتباهی هستند؟! چرا این قدر نظام ولایی اشتباه است که با بدهیات عقلی و اخلاقی در تضاد است؟! خامنه ای و نظامش با این تحلیل و طرز عقیده نمی توانند برای حل مشکلات ایران و منطقه کمکی کنند!

 • وای وای

  شرمنده از بابت اشتباهات تایپی و انشائی، من امیدی به خامنه ای ندارم. نمی دانم این داستان مجتبی خامنه حقیقت دارد که می خواهد جایگزین پردش شود. شاید او به خاطر جوانی حرف حساب این نقدهای به ظاهر تند از پدرش متوجه شود. امیدوار او و مریدان جوان تر سینه چاک علی خامنه ای این نقدها دشمنی صرف نگیرند. من بعنوان یک ایرانی معمولی که کاری جز نوشتن نقد نمی کنم، اصلا کینه و دشمنی شخصی با هیچ از اهل سیاست ندارم چون یک ادم عادی ام و اگر نیایم اینجا کامنت نگذارم راحت زندگی بی دردسری خواهم داشت و اصلا این کامنتها جز ریسک برایم هیچی ندارد. نه پول بدست میاورم و نه لذتی دارد. نمی دانم باور می کنید یا نه؟، ولی ره باز که میایم از مستبدان و جنایتکاران و ترویستها در سایتهای معتبر و وزینی مثل رادیو زمانه کامنت می گذارم اعصاب بهم میریزد. کلی استرس دارم. خشونت وحشیانه این جنایتکارن استرس ناخواسته به انسان دست می دهد. از در و دیورا تهدید و استرس می براد. من اصلا لذت نمی برم از انتقاد تند علیه دیکتاتورها و جانیان! اینجا هم هرچند سایت نسبتا خوبی از لحاط امینیت است ولی واقعا احساس بدی به ادم دست می دهد. متاسفانه امثال من نمی توانیم بی تفاوت باشیم و از رنج هم نوعان رنج میبریم! مشکل ما همین است علی رغم اینکه می توانیم بروید گوشه راحت زندگی کنیم نمی توانمی با وجدان بی قرارمان کنار بیاییم و نمی توانیم از جنایت و ظلمی که به هم نوعان بشریت می شود بی تفاوت بگذریم! به جانم قسم می خورم گاهی تا چند حالم بد می شود که میایم کامنت های تند می گذارم از بس استرس دارم! اما هر بار توبه می کنم نیایم و اعتراض نکنم باز دوباره پای کامپیوتر می نیشنم ناخودگاه به سمت کامنت گذاشتن می رود و هنگام انتقاد چهره های تروریست ها و جلادان و سلاح و بمب و قمه و شلاق و تفنگ و دار جلوی چشمم است!

 • وای وای

  از نوع حرف زدن این خامنه ای معلوم است که پیش فرض های ذهنی اش کاملا اشتباه است. از یک برنامه غلط نوشته نبایست توقع داشت عملکرد درست بیرون بیاید. برنامه کامپیوتری بر اساس دیتای ورودی و ابتدائی، خروجی حصولی غلط می دهد! دیتای خامنه ای از اساس غلط است. او پیش فرض های غلط دارد. نگاه او به دانشگاه تربیتی است. تربیت انسان های بزرگ سال گاه بالای 25 یا 30 سال! انسان در این سن دیگر تربیت خودساختگی داشته باشند و نه تربیت از دیگرساختی. خودساختی (خودپروری) امری دائمی برای همه بشریت است و هیچ کس کامل نیست و توجه تربیت خویشتن وطفه عقلایی و اخلاقی همه انسان ها باشد. ولی ادم دانشگاه بنیادب با تصور که دانشگاه محل تربیت است وارد شود. این اساس غلط است دانشگاه مل کارآموزی و پرروش بدانیم. کلمه دانشجو و حتی دانشگاه موجب سوءتفاهم شده است. دانشگاه محل پیدا کردن دانش و یا دست تکمیل دانش است. این همه حقظیات و دروس مقدمات و تئوری در دانشگاه و حتی دوران متوسطه غیرموجه است. دانشگاه محل پرسش و تحقیق و پیش بردن مرزهای دانش و یا دست کم رفع نقایص علوم و پاسخ گویی به مسائل است. نه اینکه دانشچو را بیاند درس بدهد و جهت! همراه کسب مهارت زندگی و شغل در حد تکنسینی و جهت دانس آموزی در دوران پیش از دانشگاه میدهند. دانشجو هنگام وقتی رشته تحصیلی را انتخاب می کند یعنی جهتش را معلوم الست یکی علوم انسانی و یک نظری پایه دقیقه و دیگری تجربی....

 • وای وای

  از آدمی که 38 در اوج اذت بری از قدرت و 27 سال دیکتاتوری مطلقه بوده و به کهولت حدود 80 سالگی رسیده دیگر امیدی به بهبود عقلایی و احلاقی نیست. آثار اعتیاد به دوپامین لذت استبدادی چنان عمیق است که او دیگر بعدی است درمان شود. مشکل اساسی بیماری خطرناک دیکتاتوری همنی اعتیاد وحشتناک به دوپامین مغزی است. متاسفانه اینها قوبل ندارند بیکار روانی خطرناک هستند و لاقل به تزریق دوپامین مصنوعی کنند و نیازی نباشد برای ترشح دوپامین اقدام استبداد و مردم آزاری کنند. او انتقادات را دلیل دمشنی با شحص او می دانند و کلا داستان شخصی می کند! او انتقادپذیر نیست. خوی دیکتاتوری او را به ددمنشی و سنگ دلی برده است. در استکبار او خون مردم ناچیز و کم ارزش است و تراژدی را ترقه بازی می بیند! او واقعا بر خلاف آخوندها چندان هم از مزیت خطیبیت نبرده است. او بیشتر یک لمپن و بددهن است که از سر شانس و فرصت طلبی به موقعیتی دست یافته که هرگز شایستگی احراز نیست. کوتوله سیاسی که در جایگاه حکومت ملتی بزرگ ر سیده است. اصرار او به ادعای امامیت و تقدس تراشی نشان هراس از نقد دارد. دانشجو به علم و تربیت فرامیخواند، دانشگاهی بدون پرسشگری و تحقیق عالم نمی شود. او جهت می خواهد بکند. او همچنان در جایگاه ارشادی است و رشدتکلیفی دانشجو دانشگاهی فرمایشی می خواهد! در حالی عالم بدون نقادی و سوال و چالش اندیشگی عالم نمی شود. در واقع خامنه ای (مجموعه عوامل نظامش) عالم نمی خواهد قاطر بارکش محقوظات سانسور شده و دیکته شده به شکل کتاب میخواهد!

 • Nader

  ابوبکر البغدادی می‌رود، ابوعزرائیل می‌آید! هر روز صدها نفر از اهالی موصل از فرصت عقب‌نشینی داعشی‌ها استفاده کرده و شهر را ترک می‌کنند. برای اهالی سنی موصل، ماندن در شهر «آزاد»شده همان اندازه خطرناک است که زندگی در سایه حکومت اسلامی ابوبکر البغدادی ناخوشایند بود. داستان‌هایی که از خشونت شبه‌نظامیان حشد الشعبی، نیرویی که توسط سپاه قدس و قاسم سلیمانی به وجود آمده و فرماندهی می‌شود، تفاوت آنچنانی با داستان‌هایی که در گذشته، و در بدو اشغال موصل توسط داعش، شنیده می‌شد ندارد. آتش زدن یک جوان سنی توسط ابوعزرائیل، یکی از مخوف‌ترین جنایتکاران حشدالشعبی که به قساوت شهرت دارد، توسط خود آنها در شبکه‌های اجتماعی قرار گرفت. زمانی که داعش در سوریه یک خلبان اردنی را در قفسی محبوس و به آتش کشید، دنیا تکان خورد. ابوعزرائیل اما تا کنون ده‌ها نفر را به اتهام حمایت از حکومت اسلامی به آتش کشیده است. ولی ابوعزرائیل تنها شبه‌نظامی شیعه نیست که مرتکب جنایات جنگی شده است. ام هنادی، زن ۳۹ ساله‌ای که گردانی ۷۰ نفره از شبه‌نظامیان حشدالشعبی را در حومه موصل فرماندهی می‌کند با افتخار در مقابل دوربین‌های تلویزیون می‌گوید: «داعشی ها را پس از دستگیری در دیگ می‌جوشانم». خبری که بسیاری از رسانه‌های تهران با آب و تاب منتشر کردند، گویی اقدام ضدانسانی و وحشتناک جوشاندن سر یک داعشی در دیگ، از جمله افتخاراتی است که باید در تاریخ ثبت شود!

 • آرمان

  درست می گوید ! در مقایسه با کشتارهایی که جمهوری اسلامی در دوره هشت سال ریاست جمهوری و 28 سال ولایت و رهبری ایشان در ایران کرده، کشتن 12 نفر و زخمی کردن حدود 40 نفر ترقه بازی است ! در ضمن ولی امر مسلمین جهان(!) از این موضوع سؤاستفاده میکند تا پشتیبانی از حکومت بعثی سوریه (عضو کنفرانس 6 + 2 خلیج بقول خودشان غربی ) با هزینه ملت ایران را توجیه کند ! اگر حکومت بعثی سوریه راهپیمایی آرام مردم برای اصلاحات را با پشتیبانی همین خامنه ای و سپاه پاسدارانش به خاک و خون نمی کشید و درخواست مردم سوریه برای اصلاح حکومت را پذیرفته بود کار سوریه به اینجا نمی کشید. خامنه ای چنان از سوی مردم حرف میزند که انگار او نیست که با تکیه بر سرنیزه سپاه و بسیج و نیروی ویژه سرکوبگر انتظامی (!) حکومت می کند !

 • nazgol

  واسه شما ترقه بازی است واسه ما جون دادن