ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

شهلا شفیق زن برگزیده سال در کنفرانس بنیاد پژوهش‌های زنان ایران

بیست و هشتمین کنفرانس بنیاد پژوهش‌های زنان ایران درحال برگزاری سات و در روز نخست شهلا شفیق جایزه زن برگزیده سال را دریافت کرد.

بیست و هشتمین کنفرانس بنیاد پژوهش‌های زنان ایران در روز جمعه ۹ ژوئن در شهر فلورانس ایتالیا آغاز شد. موضوع امسال کنفرانس، «قرن بیست و یکم، رنسانس زنانه یا واپس‌گرایی؟» است.

در ابتدای برنامه پس از خوش آمد گویی صبری نجفی، از طرف گروه برگزارکننده، پیام شهردار فلورانس توسط سارا فونارو، مسئول فرصت‌های برابرخوانده شد. شهردار در پیامش، ضمن خوش‌آمدگویی و ابراز خوشحالی از همکاری به وجود آمده برای برگزاری کنفرانس زنان ایرانی در شهر فلورانس، بر اهمیت موضوع کنفرانس هم تاکید کرد.

معرفی کتاب یکی از برنامه‌های همه ساله است که این بار کتاب های نویسندگان زن، فیروزه فرجادنیا، شهلا شفیق، فرزانه میلانی، نجمه موسوی و ژاله احمدی معرفی و مورد بررسی قرار گرفتند.

دیگر سخنرانان این روز خانم ثریا ملک، تلاشگر حقوق و توانمندسازی زنان افعانستان و ماریزا نیکی از فعالان جنبش فیمینیستی، محیط زیستی و حقوق بشری و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس نمایندگان ایتالیا بودند.

بزرگداشت زن برگزیده سال از بخش های قابل توجه روز اول است که امسال جایزه به شهلا شفیق، نویسنده، پژوهشگر جامعه‌شناس و مدافع فعال حقوق انسانی اختصاص یافت.

فعالیت‌های گسترده شهلا شفیق در زمینه نویسندگی با کتاب‌هایی به زبان فرانسه و فارسی، کارهای پژوهشی و آموزشی در زمینه روابط بین فرهنگی، بنیانگذاری موسسه توسعه روابط بین فرهنگی برای گسترش شهروندی، دفاع از حقوق انسانی و آزادی زنان و از بنیانگذاران شبکه بین المللی همبستگی با مبارزات زنان ایران و ... او را شایسته گزینش زن برگزیده سال کرده است.

معرفی شهلا شفیق توسط فرزانه میلانی، پژوهشگر و مدرس ادبیات فارسی و مطالعات زنان در دانشگاه ویرجینیا صورت گرفت. پس از معرفی، فیلمی از زندگی شهلا شفیق به نمایش درآمد و پس از آن لوح تقدیر از جانب گلناز امین، بنیانگذار «بنیاد پژوهش‌های زنان ایران» به او اهدا شد.

کنفرانس در روزهای شنبه و یکشنبه اختصاص دارد به ایراد سخنرانی‌ها و میزگردهایی برای بررسی جنبه‌های مختلف موقعیت زنان و فعالیت‌های آنان.  ´

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • پرتو نوری علا

    تبریک فراوان به خانم گلناز امین و یاران ایشان، که با پشتگار شان، بنیاد پژوهش‌های زنان ایران، توانسته بیست و هشتمین کنفرانس خود را برگزار نماید. همچنین تبریک و تهنیت به خانم شهلا شفیق که بخاطر فعالیت هایش در زمینه مسائل زنان و کارهای آموزشی و پژوهشی، موفق به کسب مقام زن برگزیده سال گردید. کوشش تمام زنان آگاه و مثمر ثمر، مستمر و پایدار باد.

  • یدی باباپور

    تبریک و تهنیت به خانم شهلا شفیق و ارزو موفقیت برای جامعه زنان به ویژه زنان ایران در نیل به به احقوق زنان. به راستی پیشرفت هر جامعه ای در هر زمینه ای در قلمرو پیشرفت زنان در ان جامعه است.