ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

آیا مهاجمان مسلح در حمله به مجلس لباس زنانه بر تن داشتند؟

با اینکه معاون امنیتی وزیر کشور گفته‌بود «چهار تروریست با پوشش زنانه از مسیر محل تردد ارباب رجوع وارد مجلس شدند»، اما دوربین‌های مداربسته نادرست‌بودن این ادعا را اثبات کردند.

ساعاتی پس از حمله داعش به مجلس ایران، مسئولان امنیتی ایران اعلام کردند مهاجمان با لباس زنانه وارد ساختمان شده بودند. اما با انتشار تصاویر دوربین‌های مداربسته از خیابان محل حادثه، به نظر می‌رسد این ادعاها نادرست بوده.

تروریست‌ها قبل از حمله به مجلس شورای اسلامی و مقبره خمینی هم‌پیمان می‌شوند. (نمایی از ویدیوی داعش قبل از حملات در تهران)

بر اساس فیلم جدیدی که از دوربین‌های مداربسته خارج از ساختمان مجلس شورای اسلامی در تهران منتشر شد، مهاجمان مسلح داعش در حمله به این ساختمان، بر خلاف اظهارات مقام‌های امنیتی ایران، از لباس زنانه استفاده نکرده‌ بودند. آنها از همان خیابان و با رسیدن به ورودی اقدام به تیراندازی کردند.

با این حال، به روایت برخی شاهدان عینی مهاجمان در صف لباس زنانه بر تن داشته‌اند؛ ادعایی که از طریق ویدئوها قابل اثبات نیست.

حملات همزمان به ساختمان اداری مجلس و مقبره آیت‌الله خمینی صبح چهارشنبه ۱۷ خرداد توسط دو گروه مسلح انجام شد. در این حمله ۱۷ نفر از محافظان و کارمندان مجلس و مردم عادی جان خود را از دست دادند و ۵۲  نفر هم زخمی شدند. این حملات پس از چند ساعت درگیری مسلحانه با کشته‌شدن همه مهاجمان پایان یافت. گروه «دولت اسلامی» (داعش) مسئولیت این حملات را به عهده گرفته است.

با این حال حسین ذوالفقاری، معاون امنیتی وزیر کشور و از سرداران نیروی انتظامی چهارشنبه گفته‌بود که «چهار تروریست با پوشش زنانه از مسیر محل تردد ارباب رجوع وارد مجلس شدند.»

در حال حاضر کاربران شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی نسبت به این مسئله واکنش نشان داده‌اند. به باور منتقدان اگر خبر پوشش زنانه غلط باشد، جدای از اطلاع‌رسانی نادرست، انتشار چنین خبری نشانه‌ای است از نگاه مردسالارانه و زن‌ستیزانه مسئولان امنیتی.

در همین زمینه

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • naseem

    اینها اول میگفتن تروریست ها با پوشش زنانه وارد مجلس شدند بعد فیلمش دیدیم همه مرد بودن زمان وارد شدن به سالن انتظار که روی مردم شلیک شد دوربین قطعات ناقص نشان میداد وقربانیان وقتی زمین می افتادن اصلا اثری از خون وخون ریزی نداشت در صورتیکه وقتی شلیک میشه اگر با اسلحه کلاش باشه بدن قربانی پاره میشه یکی از آنها پیراهن سفید داشت افتاد زمین اصلا اثر خون وجود نداشت به فیلم دقت کنید فشنگ مشقی هستن

  • سپاهی سابق وظیفه و معلم از تهران

    با سلام به زمانه. من این مطلب را برای سایتی نوشتم اما سانسورش کردند و منتشر نشد. می خواستم دو سه موضوع را یادآور شوم . یکی اینکه روحانیون و آیت الله ها تا کنون نسبت به جنایات سپاه پاسداران در ایران و در منطقه نه تنها محکومیتی و یا حتا انتقادی روا نداشته اند بلکه این جنایات را که پانصد هزار کشته و بیست ملیون پناهنده و بیشماری تجاوز و شکنجه وجابجا فقط در سوریه در پی داشته و دارد و ملیونها کشته و زخمی و پناهنده و بی خانمان در عراق را تایید هم کرده اند. دوم اینکه هیکدامشان با صدای بلند ولایت مطلقه فقیه را که مملکت ما دچار بزرگترین خطرها کرده محکوم نکرده اند و حتا با نان به نرخ روز خوری آنرا تایید هم کرده اند. سوم اینکه این همه ترور و اینهمه شکنجه٬ جنگ٬ قتلهای ذنجیره ای ککشان هم نگزیده است. از همه فقیحانه تر حتا یک نفرشان نسبت به آتش به اختیار رهبر بیشرف انقلاب خون و آتش واکنش نشان ندادند. روحانیون هزار و چهارصد سال است که مفت می خورند و مفت می پوشند و مفت ... این ملت هم سر به زیر آنها را تا به حال پذیرفته اما دیگر وضع آن چنان نیست. برای همین هم خامنه ای به گرگایش فرمان آتش به اختیار داده است. صد رحمت به هیتلر. او هرگز فرمان آتش به اختیار نداد. همه دست کم زیر فرمان فرماندهان بودند. با این خیل مهمانان عرب که حکومت اسلام ناب برای ایران دست و پا کرده خواهید دید که وضع چنان شود سوریه و عراق در برابرش لنگ بیندازند. ایران عزیز ما را چنان کنند که حیوانات به حالشان بگریند و آنگاه باز هم خامنه ای و گرگانش زوزه بکشند و آنرا به گردن مردمی بیندازند که می خواهند در آرامش با همسایگانشان زندگی کنند. اما اگر اصلاحطلبان و لپزیسیون چه در داخل حکومت و چه بیرون از آن دست روی دست بگذارند . عربده کشی ها پیدا و پنهان خامنه ای و گرگان امام جمعه را افشاء نکنند و به مردم راست نگویند. آن وقت ایران واقعا خونستان و آتشستان و مرگستان خواهد شد. امروز روز خطیری ست. بیدار شویم.