ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

حضور زنان در ورزشگاه، نخستین هدف «آتش‌به‌اختیاری» دانشجویان حزب‌الله

انصار حزب‌الله تهدید کرده‌ که اگر از ورود زنان به استادیوم جلوگیری نشود، خودشان بر اساس فرمان «آتش‌به‌اختیار» رهبر ایران از این اتفاق جلوگیری خواهند کرد.

شورای هماهنگی انصار حزب‌الله ایران نسبت به حضور زنان در ورزشگاه‌ها هشدار داد و گفت که برای مقابله با آن «آتش‌به‌اختیار» عمل می‌کنیم.

بزرگ‌ کنید
حزب‌الله در صدد جلوگیری از ورود محدود زنان به ورزشگاه‌ها

حسین الله‌کرم، رئیس شورای هماهنگی حزب‌الله بیانیه این شورا را در اشاره به «دانشجویان حزب‌الله نماز جمعه»، بخش دانشجویی این تشکل در صفحه اینستاگرامی خود منتشر کرد و نوشت: «این تشکل شکایت از وزارت ورزش وجوانان دارد که صدها تماشگر دختر و زن را بطور غیرقانونى وغیرشرعى به مسابقات اخیروالیبال مردان کشانده است.»

دانشجویان حزب‌الله نماز جمعه روز جمعه، ۲۶ خرداد با صدور اعلامیه‌ای خطاب به صادق آملی لاریجانی، ریاست قوه قضائیه خواستار ممنوعیت ورود زنان به ورزشگاه‌‌ها برای تماشای مسابقات لیگ جهانی والیبال در تهران شد. در این اعلامیه آمده: «لطفاً دستور رسیدگی بدهید والا مجبوریم بر اساس بند (م) وصیت‌نامه امام راحل و امر آتش به اختیار امام خامنه‌ای جلوگیری کنیم.»

انصار حزب‌الله در حالی نسبت به ورود زنان به ورزشگاه‌ها اعتراض می‌کند که این کار هنوز برای همه زنان میسر نشده است. شقایق یزدانی، همسر پزشک تیم ملی والیبال ایران در پستی اینستاگرامی پس از نخستین بازی تیم ملی والیبال ایران و حضور تعدادی از زنان در این بازی نوشت که «متأسفانه ورود به استادیوم هنوز برای عموم بانوان آزاد نشده و فقط همسران و خانواده اعضای تیم ملی که اسمشون تو فدراسیون نوشته شده با ارائه کارت شناسایی حق ورود دارند.»

بزرگ‌ کنید
بیانیه دانشجویان حزب‌الله نماز جمعه

علی خامنه‌ای، رهبر ایران اصطلاح «آتش‌به‌اختیار» را در روز حمله تروریستی گروه دولت اسلامی (داعش) به مجلس ایران و مقبره آیت‌الله خمینی در یک سخنرانی به کار برد و خطاب به جوانان «حزب‌اللهی» یا به گفته او، «افسران جوان جنگ نرم» گفت که برای انتقاد از سیاست‌های فرهنگی دولت «آتش‌به‌اختیار» هستند.

این اصطلاح جنجال‌های زیادی برانگیخت و عده‌ای آن را نشان‌دادن چراغ سبز به فعالیت‌های اخلال‌گرانه لباس شخصی‌ها تعبیر کردند. تهدید «دانشجویان حزب‌الله نماز جمعه» مبنی بر «جلوگیری» خودسرانه از ورود زنان به ورزشگاه‌ها این تعبیر را تقویت کرده.

بنابر اعلامیه شورای هماهنگی حزب‌الله این تشکل دانشجویی دوباره به تازگی کار خود را آغاز کرده. در بیانیه این شورا آمده: «اینک دانشجویان حزب الله نمازجمعه تهران، ماننداوّل انقلاب شکل گرفته است تا امر آتش به اختیار امام خامنه‌اى رابه سان بندمیم وصیت نامه به اجرا درآورند. آنها متشکل از دانشجویانى‌اند که درنماز جمعه تهران شرکت مى کنند، اکنون دبیرکل آنان از دانشجویان دانشگاه امیرکبیراست وجلسات هفتگى شوراى مرکزى آن هرچهارشنبه عصر در مسجد ارک برگزار می‌شود.»

به گفته این بیانیه، آخرین کار دانشجویان حزب‌الله اعتراض به حذف درس «رهبر کوچک» درباره حسین فهمیده از کتاب ششم دبستان بوده‌است. همچنین این بیانیه هشدار داده که دانشجویان حزب‌الله «در صدد جبران انحراف‌های آموزشی که بر اساس سند ۲۰۳۰ یونسکو انجام گرفته» هستند.

انصار حزب‌الله ایران یک گروه راست‌گرای افراطی و از جریان‌های اصول‌گرا است که تحت نام «لباس‌ شخصی‌ها» یا «گروه‌های فشار» بارها سخنرانی روشنفکران و سیاستمداران اصلاح‌طلب را بر هم زده، در برابر سینماها نسبت به پخش برخی فیلم‌ها اعتراض کرده‌ و در دیگر مواردی از این دست در سرکوب فعالیت‌های فرهنگی و اعتراضی فعال بوده‌است.

رهبر ایران از منتقدان جدی سند ۲۰۳۰ یونسکو برای توسعه و بهبود آموزش است که در آن به برابری جنسیتی و فراهم‌کردن فرصت‌های برابر اهمیت داده شده‌است. او آتش‌به‌اختیار را در اشاره به این سند در کنار دیگر موارد از جمله پخش دعای ربنای محمدرضا شجریان از تلویزیون به کار برد. دولت حسن روحانی، رئیس‌جمهوری بالاخره مجبور شد تا این سند را ملغی اعلام کند.

در همین زمینه

  نظر بدهید

  در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

  نظرها

  • دکتر کامکار

   بسیاری به سخنان اخیر رهبر ایراد گرفته معتقدند که عناصر خودسر میتوانند از آن بهربرداری کنند اما اگر دقت کنید ایشان در واقع میفرمایند که اگر مسؤلین به وظایفشان عمل نمیکنند و جائی حقی پایمال شده مردم میباید خود اقدام کرده حق خود را باز ستانند. نمونه چنین موردی اتفاقا پایمال شدن حق زنان و تبعیض جنسی برای حق حضور در امکان و استادیوم های عمومیست. از آنجا که مسؤلین سالهای سال است که از بازگرداندن این حق به زنان ایران کوتاهی کرده اند زنان ایران بنا به فرمان رهبر میباید خود اقدام کرده حق پایمال شده خود را پس بگیرند. اما چگونه؟ اگر مخالف خشونت هستید, اگر مخالف سیاسی کردن خواسته خود هستید, اگر مخالف حضور خیابانی و تظاهرات هستید میتوانید به این پیشنهاد فکر کنید. زنان در یک اقدام فراگیر از همه مردان ایران زمین بخواهند که تا زمانیکه دولت به این خواسته برحق آنان پاسخ مثبت ندهد از رفتن به استادیوم های ورزشی خودداری خواهند کرد.این حرکت را میتوان همین امروز در خانواده خود شروع کنید. اگر مردان در این زمینه همکاری نکردند خانمها براحتی میتوانند با آنان صحبت کرده و امکان عدم همکاری متقابل را (که دایره ان بسیار وسیع هم هست) به آنان یاداوری کنند. نرفتن مردم به استادیوم های ورزشی سبب خواهد شد که صاحبان باشگاه های ورزشی برای حفظ درامد خود پیگیر خواسته شما شوند. این است مفهوم آتش به اختیار ملت.

  • روزبه

   اینا چرا موقع انتخابات و تظاهرات دولتی به خانمها حمله نمیکنند؟ فقط وقتینوبت سینما و کنسرت و ورزش به زنها گیر میدن. گویا. هرجا بنفع باشه از نظر شرعیدرست هم میشه. عجب آدمهای شیادی.