ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

محسن هاشمی شهردار تهران نمی‌شود

گمان می‌رفت فرزند هاشمی رفسنجانی شهردار آینده تهران شود، اما تصمیم شورای شهر تهران این احتمال را غیر ممکن کرده. محمد علی نجفی یکی از گزینه‌های تصدی شهرداری تهران است.

درحالیکه گمان می‌رفت محسن هاشمی رفسنجانی شهردار آینده تهران شود، شورای شهر تهران این احتمال را غیر ممکن کرد.

به گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا)، چهارشنبه ۳۱ خرداد، اعضای منتخب شورای شهر تهران در یک توافق جمعی متعهد شدند در طول چهار سال نمایندگی مردم در این شورا هیچ‌گونه مسئولیتی که قابل جمع با عضویت در شورا نباشد، به عهده نگیرند.

این توافق توسط ۲۱ نفر از اعضای شورای پنجم شهر تهران، ری و تجریش انجام شده است.

درباره انتخاب شهردار تهران، یک «منبع آگاه»، ۲۸ خرداد به سایت تحلیلی خبری عصر ایران گفته بود که محسن هاشمی به دلیل رأی بالا و اولی که در انتخابات شورای پنجم شهر کسب کرده، به عنوان رئیس شورای شهر انتخاب شده است.

این منبع آگاه همزمان گفته بود که شهردار تهران از خارج از لیست اعضای شورای شهر تهران انتخاب خواهد شد.

بدین ترتیب علاوه بر محسن هاشمی، مرتضی الویری، نفر دوم شورای شهر تهران نیز از جرگه گزینه‌های احتمالی شهردار تهران خارج شده‌ است.

اکنون، درحالی‌که خبر منتفی شدن سمت شهردار تهران برای محسن هاشمی اعلام شده، همزمان گمانه‌زنی‌هایی برای شهردار شدن محمدعلی نجفی، مشاور رئیس جمهوری اسلامی به گوش می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمدعلی نجفی در پاسخ به احتمال شهردار شدنش گفته است: « صحبت جدی برای شهردار شدن من برای تهران نشده، اما اگر پیشنهاد شود به آن فکر می‌کنم. »

نجفی در ادامه گفته است که بین اعضای شورای شهر وقتی صحبت از کاندیداها بوده، نام او هم مطرح شده، اما صحبت جدی در این باره نشده است.

محمد علی نجفی در بدو دولت روحانی برای تصدی وزارت آموزش و پرورش به مجلس نهم معرفی شده بود، اما به اتهام همراهی با نهضت سبز رأی اعتماد به دست نیاورد.

او  ۲۶ مرداد ۹۲ با حکم حسن روحانی به‌عنوان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی منصوب شد، اما ریاست او در سازمان میراث فرهنگی چندان پایدار نبود و پس از آنکه از ریخت‌و‌پاش‌های مالی در دوران ریاست اسفندیار رحیم مشایی در سازمان متبوعش پرده برداشت، او را وادار به استعفا کردند.
محمد علی نجفی ۹ بهمن ۹۲ مشکلات قلبی را بهانه کرد و از ریاست سازمان میراث فرهنگی استعفا داد.

به جز محسن هاشمی و محمدعلی نجفی، افراد دیگری که در رسانه‌های گوناگون از آنها به عنوان گزینه‌‎های شهردار آینده تهران نام برده شده، افرادی همچون مرتضی الویری ، حسین مرعشی، اسحاق جهانگیری، محسن مهرعلیزاده، محسن صفایی فراهانی، عباس آخوندی، مرتضی حاجی، پیروز حناچی و حبیب الله بی‌طرف هستند.

محسن هاشمی، ۱۳ سال ریاست هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت متروی تهران را بر عهده داشت. او در حال حاضر  نایب‌رئیس اتحادیه بین‌المللی حمل و نقل عمومی در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقاست.

محسن هاشمی در چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران، گزینه اصلی اصلاح‌طلبان برای شهرداری تهران بود که در نهایت با یک رأی مغلوب محمدباقر قالیباف شد.

در همین زمینه :

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • جمشید

    شکر خدا