Share

در حالی که روز چهارشنبه ۳۱خرداد در خبرها آمده بود که دبیر کمیته استعدادیابی فدراسیون وزنه‌برداری گفته لباس زنان وزنه‌برداری ایران توسط فدراسیون جهانی تایید شده و قرار است قعالیت بانوان ایران در وزنه‌برداری آغاز شود، فدراسیون وزنه‌برداری این خبر را رد کرده است.

رضا عباسپور، مدیر روابط عمومی فدراسیون وزنه‌برداری در واکنش به خبر آغاز فعالیت زنان ایرانی در رشته وزنه‌برداری به خبرگزاری میزان‌ گفته: «این خبر واقعیت ندارد و کسی هم که این مصاحبه را انجام داده دبیر کمیته استعدادیابی فدراسیون وزنه‌برداری نیست.»

او گفته: «وقتی ما فعالیتی در بخش بانوان نداریم چگونه برای تایید لباس آنها اقدام کرده‌ایم؟ فعالیت در بخش بانوان در حیطه وظایف ما نیست و باید وزارت ورزش این اجازه را به ما بدهد. ضمن اینکه موازین شرعی هم در تصمیم‌گیری درباره فعالیت بانوان در وزنه‌برداری باید مدنظر قرار بگیرد.»

فردی به نام سید علی شاهرخی که به عنوان دبیر کمیته استعدادیابی فدراسیون وزنه‌برداری با خبرگزاری ایسنا مصاحبه کرده بود، گفته بود لباس بانوان ایران توسط فدراسیون جهانی وزنه‌برداری، تایید شده و با پیگیری‌های فدراسیون کشورم و طراحی لباس مناسب و باحجاب و موافقت فدراسیون جهانی، از امسال شاهد شروع فعالیت زنان ایرانی در این رشته خواهیم بود.

۳۱ فروردین امسال علی مرادی ، رییس فدراسیون وزنه برداری ایران از احیای وزنه‌برداری زنان خبر داده و گفته بود: «در این زمینه کلاس‌های مربی‌گری و داوری نیز برای بانوان برگزار شد و بی‌شک نخستین مدال طلای تاریخ المپیک بانوان را ورزش وزنه‌برداری کسب می‌کند.»

مهم‌ترین مشکل برای فعالیت زنان ایرانی در رشته وزنه برداری پوشش مخصوص این رشته است اما تاکنون زنان مسلمان از برخی کشورهای اسلامی مانند پاکستان و امارات متحده عربی در مسابقات جهانی وزنه‌برداری با لباس پوشیده شرکت کرده‌اند.

Share