ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

بازداشت یک گروه دیگر «وابسته به داعش» در ایران

به گفته وزارت اطلاعات ایران، گروه دستگیرشده «قصد انجام اقدامات تروریستی در شهرهای مذهبی کشور» را داشته و از سلاح‌هایی همچون کمربند انفجاری، مسلسل و غیره برخوردار بوده‌است..

وزارت اطلاعات ایران از دستگیری یک گروه «تروریستی وابسته به داعش» خبر داد.

بزرگ‌ کنید
تصویر منتشرشده از تجهیزات ضبط‌شده

وزارت اطلاعات شنبه، سوم تیر در بیانیه‌ای مدعی شد که نیروهای امنیتی ایران یک گروه وابسته به «دولت اسلامی» (داعش) را پیش از انجام حملات «تروریستی» دستگیر کرده است.

در این بیانیه آمده که گروه دستگیرشده «قصد انجام اقدامات تروریستی در استان‌های عمقی و شهرهای مذهبی کشور» را داشته‌است. اعضای این گروه سلاح‌ها و تجهیزاتی همچون کمربند انفجاری، مسلسل، دوربین دید در شب، وسایل ساخت بمب و غیره به همراه داشته اند.

جزئیات بیشتری از این دستگیری منتشر نشده و معلوم نیست گروه دستگیرشده در کدام استان ایران حاضر بوده است.

بزرگ‌ کنید
تصویر منتشرشده از تجهیزات ضبط‌شده

اولین حمله تروریستی داعش به ایران در خردادماه سال جاری رخ داد. حملات همزمان به ساختمان اداری مجلس و مقبره آیت‌الله خمینی صبح چهارشنبه  ۱۷ خرداد توسط دو گروه مسلح انجام شد و ۱۸ نفر از محافظان و کارمندان مجلس و مردم عادی کشته و ۵۲  نفر زخمی شدند. این حملات پس از چند ساعت درگیری مسلحانه با کشته شدن همه مهاجمان پایان یافت.

پس از حمله داعش فضای امنیتی در ایران تنگ‌تر شده و هر هفته اخبار پرشماری از «برخورد با تروریست‌ها» منتشر می‌شود. دولت ایران تنها در اشاره به داعش از لفظ «تروریست» استفاده نمی‌کند. فعالان مدنی و حقوق بشر نسبت به این مسئله هشدار داده‌اند.

در همین زمینه

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.