ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

ایران گزارش آمریکا درباره قاچاق انسان را مغرضانه خواند

سخنگوی وزارت خارجه ایران گزارش وزارت خارجه آمریکا را که گفته بود ایران منبع قاچاق جنسی انسان و کار اجباری است، اتهامات بی‌پایه علیه جمهوری اسلامی خواند.

وزارت خارجه ایران گزارش اخیر وزارت خارجه آمریکا درباره قاچاق انسان در ایران را فاقد صلاحیت خواند و آن را اتهامات بی‌پایه و اساس علیه جمهوری اسلامی دانست.

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه ایران: جمهوری اسلامی یکی از مترقی‌ترین قوانین اساسی در زمینه حمایت از شأن و کرامت انسان را دارد

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران درباره گزارش سالانه آمریکا در زمینه قاچاق انسان در کشورهای مختلف جهان، این اقدام واشنگتن را به شدت محکوم کرد و دولت آمریکا را «فاقد صلاحیت و مشروعیت لازم» برای ارائه چنین گزارش‌هایی در مورد سایر کشورها خواند.

قاسمی گفت: «این‌ گونه گزارش‌ها، یک‌سویه، مغرضانه و مبتنی بر استانداردهای دوگانه و سیاسی، صرفا به منظور خدشه‌دار کردن وجهه جمهوری اسلامی ایران تهیه و تنظیم شده است.»

وزارت خارجه آمریکا در گزارش سالانه خود در زمینه قاچاق انسان در کشورهای مختلف جهان که شامگاه سه‌شنبه ۲۷ ژوئن / ۶ تیر منتشر شد به قاچاق زنان و دختران ایرانی در کشورهای منطقه به‌منظور بهره‌برداری جنسی و روسپیگری اشاره کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در پاسخ گفته است جمهوری اسلامی از آموزه‌های اسلامی پیروی می‌کند و از «یکی از مترقی‌ترین قوانین اساسی در زمینه حمایت از شأن و کرامت انسان برخوردار است» و مجلس آن نیز قانون «مبارزه با قاچاق انسان» را تصویب و مجازات‌هایی را برای قاچاق انسان در نظر گرفته است.

بهرام قاسمی نوک انتقاد را به سمت آمریکا و کشورهای غربی برگرداند و گفت: «سرمنشاء قاچاق انسان را باید در سیاست‌های یک‌جانبه‌گرایانه، مداخله‌جویانه و تجاوزگرانه، اشغالگری، جنگ‌های فرسایشی، تروریسم و پاکسازی نژادی دانست که نیروهای نظامی و امنیتی آمریکا و برخی از متحدین این کشور در اکثر آن‌ها دخالت دارند.»

او مسئولیت آمریکا در این زمینه را امری بدیهی خواند و افزود: «آن دولت نباید و نمی‌تواند با فرافکنی در این امر مهم و متهم کردن سایر کشورها به اتهامات نادرست و بی‌اساس، از خود سلب مسئولیت کند.»

در گزارش سالانه وزارت خارجه آمریکا که بر اساس «قانون حمایت از قربانیان قاچاق انسان» که ۱۷ سال پیش در آمریکا تصویب شد، تنظیم گردیده، گفته شده گروه‌های سازمان یافته‌ای وجود دارند که زنان، پسران و دختران ایرانی را به قاچاق جنسی در ایران، افغانستان، منطقه کردستان عراق، پاکستان، امارات متحده عربی و اروپا وا می‌دارند.

بنا بر این گزارش، برخی از زنان ایرانی که برای حمایت از خانواده‌هایشان در ایران مجبور به کارکردن هستند، به‌عنوان قربانیان قاچاق جنسی در معرض خطر قرار دارند. دختران ایرانی بین سنین ۱۳ و ۱۷ سال، توسط قاچاقچیان برای فروش در خارج از کشور برده می‌شوند. برخی از این دختران جوان تا پیش از رسیدن به سن کافی برای استفاده جنسی، به کار خانگی مجبور می‌شوند.

گزارش همچنین افزوده است که تعداد موارد ازدواج «موقت» یا «کوتاه مدت»، از یک ساعت تا یک هفته، به منظور بهره‌برداری جنسی در ایران در حال افزایش است.

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.