ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

اعتصاب غذای دو فعال آذری زندانی در ایران

حبیب ساسانیان و سیامک میرزایی، دو فعال مدنی ترک (آذری) به ترتیب در زندان‌های تبریز و اوین تهران دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

دو فعال سیاسی و مدنی ترک (آذری) در اعتراض به شرایط خود در بازداشت دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

حبیب ساسانیان (راست)، سیامک میرزایی (چپ)

حبیب ساسانیان، فعال سیاسی ترک (آذری) که در زندان تبریز محبوس است، از ۲۳ خرداد در اعتراض به بیش از یک‌سال بازداشت موقت بدون رسیدگی به پرونده و صدور وثیقه یک میلیارد تومانی در اعتصاب غذا است.

ساسانیان ۲۶ اردیبهشت سال گذشته همراه با پنج فعال آذری دیگر از سوی مأموران وزارت اطلاعات در اردبیل بازداشت شد. علی مظفری، رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی پس از دستگیری این شش تن گفت که «یک باند شش نفره جاسوسی گروهک تجزیه‌طلب گامو» دستگیر شده اند. او اتهام این شش تن را «جمع‌آوری اسناد طبقه‌بندی‌شده نظامی و اقتصادی و قراردادن آنها در اختیار دشمنان نظام» خوانده بود.

ساسانیان این اتهام‌ها را رد کرده است. فرحناز ساسانیان، همسر او نیز دلیل بازداشت حبیب ساسانیان را «فعالیت‌های قانونی در راستای حقوق مردم آذربایجان، حق آموزش زبان مادری و رفع تبعیض‌های بین ملیت‌ها در ایران» دانسته است.

حبیب ساسانیان ۴۱ ساله و پدر دو فرزند است. او مغازه‌دار بوده.

اعتصاب غذا در اوین

سیامک میرزایی، فعال آذری دیگری نیز از چهارم تیرماه اعتصاب کرده است. میرزایی در زندان اوین محبوس است.

میرزایی آذرماه سال گذشته از سوی مأموران وزارت اطلاعات در پارس‌آباد مغان، نزدیک مرز ایران با جمهوری آذربایجان بازداشت شد. او از سوی دادگاه به ۱۰ سال حبس و دو سال تبعید محکوم شد.

اتهام اصلی میرزایی «اقدام علیه امنیت ملی» به دلیل شرکت در مراسم روز جهانی زبان مادری در سال ۱۳۹۵ است. میرزایی نیز یک مغازه‌دار بود.

برای میرزایی نیز وثیقه‌ای یک‌میلیاردتومانی مقرر گشت اما این زندانی حتی پس از پرداخت وثیقه نیز اجازه خروج از زندان را نگرفته است.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.