ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

صندوق بازنشستگی عمارت ناصرالدین میرزا را به مزایده گذاشت

این عمارت تاریخی با ارزش‌های ویژه در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده. سازمان میراث فرهنگی معترض است، اما نه به دلیل مزایده یک اثر باارزش.

صندوق بازنشستگی کشور که بازسازی و مرمت عمارت ناصرالدین میرزا را به عهده داشت، این بنای تاریخی را به مزایده عمومی گذاشته است. سازمان میراث فرهنگی معترض است، اما نه به دلیل مزایده یک اثر باارزش.

خانه فرزند مظفرالدین شاه در تهران

سپیده سیروس‌نیا، معاون میراث فرهنگی اداره‌کل میراث ‌فرهنگی و گردشگری استان تهران به خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفته است:

«از صندوق بازنشستگی می‌خواهیم تا قبل از هر اقدامی در زمینه مزایده این بنای تاریخی، روال قانونی کار را انجام داده و با این اداره کل مکاتبه مورد نظر را انجام دهد، بنابراین در آن شرایط مزایده هیچ مشکلی نخواهد داشت.»

عمارت ناصرالدین میرزا بین سال‌های ۱۲۸۰ تا ۱۲۸۵ هجری شمسی ساخته شده و از نادرترین اشكال معماری مسكونی قاجار به شمار می‌آید. دو بخش شاه‌نشین و خدمه‌نشین این عمارت بدون هیچ پیوندی مقابل هم قرار دارد و از این نظر این بنا در میان بناهای دوران قاجار منحصر به فرد است. از مشخصات دیگر آن نداشتن زیرزمین است. تزئینات آجری، چوبی، گچی، سنگی و کاشی‌کاری هم از دیگر ارزش‌های منحصر به فرد این بنای تاریخی‌ست.

سازمان میراث فرهنگی در سال ۱۳۸۵ خانه ناصرالدین میرزا را در فهرست میراث ملی به ثبت رساند.

در نخستین فراخوان مزایده فروش این خانه تاریخی، قیمت پایه آن ۱۰ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعلام شده است.

دولت حسن روحانی در نظر دارد یک میلیون بنای تاریخی را برای استفاده در زمینه گردشگری در تملک بخشی خصوصی قرار دهد. هیأت وزیران، شهرداری‌ها و صندوق احیاء با مشارکت هم بناهای تاریخی را به بخش خصوصی واگذار می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.