ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

پیدا شدن جسد یک دختر بچه و مردمی که اعدام می‌خواهند

مردم خشمگین به خانه و مغازه فرد متهم به قتل در پارس آباد حمله کرده اند در حالی که حتی اگر او مجرم باشد، قانون باید از جان و مال او حراست کند.

پیدا شدن جسد یک دختر بچه هفت ساله در شهر پارس آباد استان اردبیل که از ۲۰ روز پیش گم شده بود، باعث شد مردم در این شهر به خیابان بیایند و شعار «اعدام، اعدام» و «سنگسار، سنگسار» سر دهند.

دختر بچه هفت ساله ای به نام آتنا اصلانی در پارس آباد استان اردبیل به قتل رسیده است

آنها خواستار اعدام کسی هستند که جسد در پارکینگ خانه اش پیدا شده و نیروی انتظامی او را بازداشت کرده است.

اهالی پارس آباد با حمله به محل کسب فرد مظنون به قتل که حرفه اش رنگرزی است، شیشه ها را شکستند، مغازه او را تخریب کردند و آن را به آتش کشیدند. همه این رخدادها پیش از برگزاری محاکمه عادلانه برای فرد مظنون اتفاق افتاده است؛ در حالی که حتی اگر اتهام این فرد ثابت شود، جان و مال او باید در پناه قانون باشد و بر اساس قانون، افراد حق ندارند سر خود فرد مجرم را مجازات کنند و حرمت او را بشکنند.

رسانه های داخلی اما درباره این حادثه به طرح برخی جزییات پرداخته اند.

سایت رکنا که اخبار حوادث را پوشش می دهد گزارش کرده است جسد این دختر هفت ساله که آتنا اصلانی نام دارد در یک خمره رنگرزی پیدا شده است. خمره ای که در پارکینگ خانه یک مرد رنگرز بوده است.

بر اساس خبرهای منتشر شده، آتنا اصلانی از ظهر روز یکشنبه ۲۸ خرداد، زمانی که قصد داشته است به دیدن پدر خود برود، ناپدید شده بود. پدر او در یکی از خیابان های پارس آباد به دستفروشی مشغول بوده است.

به دنبال انتشار خبر گم شدن این دختر هفت ساله، ارگان ها و سازمان های مختلف همچون پلیس آگاهی، هلال احمر و ... برای یافتن ردی از او وارد ماجرا می شوند.

تلاش ها برای زنده پیدا کردن این دختر بچه ناکام می ماند و در نهایت جسد او را در پارکینگ خانه فردی که به عنوان مظنون بازداشت شده، پیدا می کنند.

با انتشار خبر پیدا شدن جسد این دختر بچه هفت ساله، اهالی پارس آباد در خیابان مقابل محل کار و خانه متهم به قتل جمع می شوند و خواستار اجرای اشد مجازات برای متهم می شوند.

ویدئوهایی که از این تجمع در فضا مجازی منتشر شده اند نشان می دهند اعتراض ها چنان بالا گرفته اند که محل کار متهم به آتش کشیده شده است. با حاکم شدن این شرایط، دادستان پارس آباد مغان برای «کنترل فضا و حفظ کردن آرامش منطقه» میان مردم آمده و آنها را به صبر و آرامش دعوت کرده است.

عبدالله طباطبایی به مردم پارس آباد قول داده «عامل این جنایت هولناک» به زودی مجازات شود. او از مردم خواسته است دست از رفتارهای احساسی بردارند و با موضوع منطقی برخورد کنند.

دادستان پارس آباد:

«جسد این کودک هفت ساله ساعاتی پیش از پارکینگ منزل فرد مظنون کشف و برای سیر مراحل قانونی به پزشکی قانونی انتقال یافت. در پیگیری پرونده آتنا اصلانی اعضای شورای تامین از مدت ها پیش فعال بودند و با پیدا شدن جسد این دختر در یکی از محله های این شهر باید به مراجع قضایی و انتظامی اجازه داد تا قاتل این دختر بچه را به سزای اعمالش برسانند.»

طباطبایی ابراز امیداری کرده است مردم پارس آباد به ویژه اصحاب رسانه، قلم و مطبوعات علی رغم اینکه از این قضیه ناراحت هستند و ابراز همدردی می کنند، با موضوع برخوردی منطقی داشته باشند.

پارس آباد شهری در شمال استان اردبیل است که در همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.

در همین زمینه

  • نظرسنجی هایی درباره ضرورت اجرای حکم اعدام:

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • گرگ

    چگونه ممکنه در کشوری که یکی از بیشترین سرانه های اعدام در جهان رو داره باز از این جنایت ها اتفاق بیفته؟! مگه قرار نیست مجازات اعدام نقش بازدارنده داشته باشه؟ البته که نه، برای اینکه آدم خلافکار هرگز موقع ارتکاب جرم به این فکر نمی کنه که ممکنه به دام بیفته. چنبن جنایتکارهایی رو هزار بار هم اعدام کنید هیچ کمکی نمی کنه و دیگرانی هستند که جنایتهای مشابه رو باز انجام می دند. راه حل اصلی کنترل و به حداقل رسوندن زمینه های جرمه، از جمله آموزش همگانی به کودکان در مدارس در مورد خطرات اینچنینی و کنترل بیشتر بر افرادی که سابقهء جرائم جنسی (خصوصا نسبت به کودکان) دارند.

  • Cartoons

    این نشان دهنده یک شکست دیگر برای ایدئولوژی داشیعی حاکم بر ایران است. می دانیم اردبیل خاستگاه صفویان و شیعه ایدئلوژیگ سیاسی مدعی حکومت است، شیعه ای که آکنده ادعاهای از عدالت خواهی و اخلاق ولی در عمل مملو از خرافات، تبعیض، حتی رگه هایی از نژادپرستی در غالب برتری دادن اولاد پیامبر اسلام به صرف سادات بودن، سادیسم گرایی و سادیسک سازی مردم! مذهب ایدئولوژیگ سیاسی شده که هدف کسب مشروعیت برای یک امپراوری بود. اما ییک از وجوه مخرب این قرائت های دین اسلامی، همین خودمحور بودن و تکبر و خود بر حق پنداری است. پیش قضاوت و عجول بودن هم از نکات منفی تربیت در ایران است. ما نمی دانیم هنوز اصل داستان چه بودهف ولی چند بار دیگر هم این اتفاقت افتاده، وجود و گسترش بیمرای هیا روانی-جنسی، که ناشی از محرومیت و سرکوب های جنسی ناشی تربیت مذهبی و مانع تراشی برای برطرف کردن نیازهای جنسی-عاطفی افراد میشود و نتیجه اش بروز عقده جنسی و بدتر امراض سادیسمی است. هنوز هم توسعه نیافتگی ادامه دارد. از وقع این جایت اینکه مردم ناراحت بشوند یا ابراز ناراحتی کنند طبیعی است، راحش قانون و عرف کشورهیا دمکراسی و متمدن گذاشته، تجمع اعتراضی و بدون خشونت د رمحل مناسب، شکواییه، رسانه های سمعمی و بصری و البته دنیا مجازی، کلی راه برای نشان دادن نارحتی و اعراض است، ولی کنترل احساسات و رعایت نظم و قانون، اتقافقا خودش ضامن امنیت است. این اقدامات دور از مدنیت و تمدن، و عملا توحش و شبه تروریستی علیه مظنون نشان میدهد خود این جامعه دچار آسیب پذیری است. جامعه ای که عادت کرده امنیت از راه ترویج ترس و توحش و خشونت و زورگویی به دست بیاورد.