Share

منابع خبری در ایران از وقوع یک نزاع در متروی شهر ری تهران و دخالت پلیس و شلیک گلوله به یک ضارب مسلح به چاقو خبر می‌دهند. این نزاع بر اثر تذکر «منکراتی» یک روحانی به فرد کشته‌شده آغاز شده است.

تصویری از محل حادثه پس از وقوع درگیری

هادی تمهیدی، معاون فرمانداری شهر ری در گفت‌و‌گو با شبکه خبر تلویزیون دولتی ایران به شرح جزئیات این حادثه در صبح شنبه، ۲۴ تیرماه پرداخت.

به گفته تمهیدی، به دلیل درگیری لفظی یک روحانی با شهروندی دیگر نزاعی در می‌گیرد. این نزاع که به گفته تمهیدی به دلیل تذکر «امر به معروف» آن روحانی به فرد مسلح به چاقو آغاز شده، به درگیری فیزیکی می‌انجامد. فرد ضارب ضربه چاقویی به روحانی وارد می‌آورد و شهروند دیگری را نیز از ناحیه دست مجروح می‌کند.

به ادعای تمهیدی، مأموران نیروی انتظامی با حضور در محل حادثه به سوی فرد ضارب که «مقاومت کرده» شلیک می‌کنند. او بر اثر اصابت گلوله جان می‌دهد.

برخی رسانه‌ها ادعا کرده‌اند که پلیس ابتدا تیر هوایی شلیک کرده و سپس ضارب را در حین فرار از پای درآورده است.

مجروحان حادثه به بیمارستان انتقال یافته‌اند. مترو نیز بازگشایی شده و حرکت قطارها به روال عادی بازگشته است.

نزاع به دلیل “تذکر منکراتی” در مترو پیش از این نیز سابقه داشته است. خردادماه سال ۱۳۸۴ یک روحانی پس از “تذکر منکراتی” به جوانی ۲۰ ساله در متروی کرج با او درگیری لفظی پیدا کرد و سپس او را به ضرب گلوله کشت. این روحانی عضو نیروی انتظامی بود.

دادگاه در حکم بدوی این قتل را «شبه عمد» تشخیص داد و روحانی متهم را به سه سال حبس و پرداخت دیه محکوم کرد. خانواده جوان کشته‌شده اما روایت دیگری از حادثه ارائه دادند و نسبت به حکم صادره اعتراض کردند.

Share