ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

تجمع کارگران شرکت حمل و نقل خلیج فارس مقابل سازمان خصوصی سازی

آن‌ها که برای شرکت در این تجمع اعتراضی از شهرهای مختلف به تهران سفر کرده‌اند به نپرداختن دستمزدها معترضند و نگرانند فعالیت شرکت متوقف و خود بیکار شوند.

ده‌ها تن از کارگران شرکت حمل و نقل خلیج فارس صبح روز سه‌شنبه ۲۷ تیر، مقابل سازمان خصوص‌سازی اجتماع کردند. آن‌ها که برای شرکت در این تجمع اعتراضی از شهرهای مختلف به تهران سفر کرده‌اند به نپرداختن دستمزدها و سایر مطالباتشان معترضند. کارگران همچنین با توجه به کوچک شدن حجم فعالیت‌های شرکت در ماه‌های اخیر نگرانند فعالیت شرکت متوقف و خود بیکار شوند.

تجمع 27 تیر کارگران شرکت حمل و نقل خلیج فارس مقابل سازمان خصوص‌سازی

به گفته اجتماع‌کنندگان، تقریبا همه کارکنان با مشکل عدم پرداخت کامل مزد و مزایا روبرویند.

آن‌ها گفته‌اند مشکل شرکت از اواسط سال ۹۵ و زمانی شروع شده که وزارت بازرگانی سهام خود در این شرکت را به بخش خصوصی واگذار کرده است.

کارفرمای جدید بر خلاف توافقات قبلی، دستمزد کارکنان را بموقع نپرداخته و بیمه تکمیلی آنان را لغو کرده است. حق بهره‌وری و حق اضافه‌کاری را نمی‌پردازد و در سیستم پرداخت حقوق ماهانه تعییراتی ایجاد کرده که سبب تاخیر در پرداخت شده است.

علاوه بر این، کارفرما در ماه‌های اخیر از خرید لوازم و تجهیزات تعمیرگاهی برای راه اندازی خودروهای معیوب خودداری کرده و در نتیجه تعداد قابل توجهی از ناوگان شرکت که نیاز به تعمیرات جزئی دارند، بدون استفاده مانده‌اند و حجم فعالیت‌ها کوچک شده است.

کارگران با توجه به این روند نگرانند کارفرما قصد تعطیلی کامل شرکت را داشته باشد.

شرکت خلیج فارس یک شرکت حمل و نقل بین‌المللی است. این شرکت در تیر سال ۹۵ به شرکت «احیا گستر هرمز» واگذار شد. به گفته کارگران، واگذاری این شرکت به قیمتی بسیار پائین‌تر از قیمت واقعی صورت گرفته است.

این شرکت دارای ۳۰ شعبه‌ در شهرهای مختلف ایران و بیش از ۶۰۰ دستگاه خودروی سنگین و همچنین اموال غیرمنقول است.

شرکت خلیج فارس ۱۲۸۶ نفر نیروی کار دارد که در شهرهای مختلف مشغول به کار هستند.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • فسردگی

    البته من هم موافق نیستم این بار هم دولت تصدی‌گری کند، و از منابع ثروت ملی (مانند ذخایر ارزی) که بایست در اختیار مردم ایران مساوی و رایگان قرار گیرد خرج این صنعت کند، مگر واقعاً این شرکت‌هایی که دولت سرمایه‌گذاری می‌کند سهامش را رایگان و مساوی میان همۀ مردم ایران توزیع کند، چون حق مردم ایران است، دولتی-حکومتی بودن شرکت‌ها به معنی ملی بودن نیست، ملی بودن وقتی است که سهامش در اختیار عموم مردم به صورت رایگان باشد به‌عنوان حق عمومی مردم از ثروت متعلق به خودشان. برگفته نوشتار وبلاگ پاکابارا "این آگهی تور گردشگری قبل از 1357، نمادی از فجایع اقتصادی امروز ایران!" ***