ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

حجم تجارت ایران و عربستان به صفر رسید

قائم مقام وزیر صنعت اعلام کرده که تجارت بین عربستان و ایران عملاً متوقف شده است. دولت ایران هیچگونه محدودیتی در زمینه تجارت با عربستان ایجاد نکرده است.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرده که حجم مبادلات تجاری بین ایران و عربستان به صفر رسیده است.

حجم تجارت ایران و عربستان به صفر رسید

مجتبی خسروتاج، قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفته است:

«هیچگونه صادراتی به عربستان نداریم و وارداتی هم از سوی عربستان صورت نمی‌گیرد.»

به گفته این مقام مسئول، ایران هیچگونه محدودیتی برای ورود کالاها از عربستان در نظر نگرفته است:

«اگر یک یا چند کشور در روابط تجاری خود با ایران محدودیت قائل شده‌اند بحث دیگری است. اما ما هیچگونه مصوبه و قانونی دال بر قطع همکاری با کشورهای منطقه نداریم و به بخش خصوصی هم در این زمینه تذکری ابلاغ نکرده‌ایم و مانع فعالیت آنها نشده‌ایم.»

ایران تاکنون از عربستان کالاهایی مانند پارچه، روغن ذرت، ماشین‌آلات کشاورزی، کاغذ و مقوا و ورق‌های آلومینیوم و مکمل های دارویی وارد می‌کرد و در مقابل، به عربستان کالاهایی مانند زنجبیل و سبزیجات، انگور و کشمش و آلو و کاشی و سرامیک و آدامس و قیر صادر می‌کرد.

در سال ۲۰۱۴میلادی حجم صادرات ایران به عربستان بالغ بر ۱۲۴ هزار و ۵۹۱ دلار بود. در همان سال حجم کالاهایی که از عربستان وارد ایران شد بالغ بر ۳۷ هزار ۵۲۵ دلار بود. در مجموع از سال ۲۰۱۱ تا سال ۲۰۱۴ تراز تجاری این دو کشور مثبت بوده است.

هلدینگ غذایی «صافولا» که ۸۰ درصد از سهام شرکت «صافولا» بهشهر را خریده، بیش از نیمی از بازار روغن خوراکی ایران را در دست دارد. این شرکت با سرمایه سعودی اداره می‌شود. رستوران‌های زنجیره‌ای البیک در تهران و قم و مشهد نیز به سرمایه‌داران سعودی تعلق دارند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.