ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

پاسخ تهران به ترامپ: زندانیان ایرانی در آمریکا را آزاد کنید

سخنگوی وزارت خارجه ایران در پاسخ به بیانیه کاخ سفید درباره آزادی شهروندان آمریکایی زندانی در ایران، آن را مصداق دخالت در امور داخلی و تهدید غیرقانونی کشوری دیگر دانست.

سخنگوی وزارت خارجه ایران در پاسخ به بیانیه کاخ سفید درباره آزادی شهروندان آمریکایی زندانی در ایران، آن را مصداق دخالت در امور داخلی کشور دیگری دانست و گفت که افراد بازداشت‌شده با اتهام‌هایی روبرو هستند.

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه ایران

بهرام قاسمی، شنبه ۳۱ تیرماه سخنان دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده را «تهدید» خواند و مغایر با قوانین بین‌المللی.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده جمعه در بیانیه‌ای شدیداللحن هشدار داده بود که ایران در صورت ادامه بازداشت شهروندان آمریکایی با «عواقبی جدید و جدی» مواجه خواهد شد. بیانیه کاخ سفید از جمله به روبرت لوینسون، سیامک و باقر نمازی به عنوان شهروندان زندانی این کشور در ایران اشاره کرد.

قاسمی اما گفت که « بارها به مقامات آمريكايی اعلام شده است فردی به نام رابرت لوينسون سالها پيش به ايران سفری داشته است كه پس از ترك خاك ايران هيچگونه اطلاع جديدی از سرنوشت وی در اختيار جمهوری اسلامی ايران وجود ندارد.»

لوینسون مأمور امنیتی سابق ایالات متحده است که ۱۰ سال پیش در ایران ناپدید شد. دولت ایالات متحده جایزه‌ای پنج میلیون دلاری برای اطلاعات منجر به بازگشت امن او به کشورش تعیین کرده.

او در مورد دیگر بازداشت‌شدگان نیز گفت که آنها با اتهام‌هایی روبرو هستند. قاسمی قوه قضائیه ایران را قوه‌ای مستقل دانست که مسئول رسیدگی به این اتهام‌ها است.

سیامک نمازی، تاجر ۴۶ ساله ایرانی‌ـ‌آمریکایی و پدر ۸۰ ساله او، باقر نمازی، نزار زکا، شهروند لبنانی‌ـ‌آمریکایی، و زی یو وانگ، پژوهشگر چینی‌تبار آمریکایی از سوی ایران به اتهام جاسوسی برای ایالات متحده در بازداشت هستند.

سخنگوی وزارت خارجه ایران در انتها گفت که ایالات متحده باید فوراً نسبت به آزادی زندانیان ایرانی در این کشور اقدام کند که به ادعای او «به دلايل واهی و بی اساس و بر خلاف هر گونه موازين  اخلاقی و انسانی در زندان های آن كشور در شرایط نامطلوب و سختی به سر می برند».

آمریکا چندین شهروند ایرانی را به دلیل کمک‌های غیرقانونی به برنامه‌های نظامی ایران، دور زدن تحریم‌ها علیه این کشور و جاسوسی یا تلاش برای اقدامات «تروریستی» بازداشت کرده است.

در همین زمینه

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • naseem

    جوان شجاع پهلوان اصغر که حساب آن آخوند را گذاشت کف دستش و فریاد می‌زد «من فرزند ایرانم؛ این چه اسلامی‌یه؟». حکومت اول دجالگری کرد که این چاقوکش بوده و می‌خواسته مردم را بزند! مردم هم آمدند حتی به تلویزیون گفتند که واقعیت داستان چه بوده است. بعد هم پاسدار قیدپرور همان روز آمد توی روزنامه‌ها و گفت که این جوان کینه ازروحانیت داشت. بعد هم شاهد مراسم خاکسپاری‌اش و کارهایی که رفقایش در شهر ری کرده‌اند، بودیم. زورخانه‌یی که اصغر در آن بوده، به عزا نشسته است. بعد هم تصویر و پوسترهایی که از قضا نوشته بود «30تیر 96یادبودی برایش می‌گیریم». در آن پوستر از طلوع جاودان عاشورا به‌طور سمبلیک نوشته بود. پوسترهای دیگری هم بود، مثل «پهلوان هرگز نمی‌میرد» و «زنده‌ باد پهلوان اصغر...