ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

دولت آمریکا از طرح کنگره برای تحریم روسیه حمایت می‌کند

نمایندگان کنگره برای جلب موافقت ترامپ، تحریم کره شمالی را هم به طرح تحریم روسیه و ایران افزودند. احتمال وتوی ترامپ با این ترقند کاهش یافته است.

سه‌شنبه ۲۵ ژوئیه طرح تحریم ایران، کره شمالی و روسیه در مجلس نمایندگان آمریکا به رأی گذاشته می‌شود. مقامات کاخ سفید و قانون‌گذاران آمریکایی در رایزنی‌ها و گفت‌وگوهاشان درباره این طرح به توافق‌هایی دست پیدا کرده‌اند.  سخنگوی کاخ سفید اعلام کرده است که دولت آمریکا تا هنگامی که بحران اوکرین حل نشده باشد از مصوبه کنگره برای تشدید تحریم‌های روسیه حمایت می‌کند.

بزرگ‌ کنید
کنگره آمریکا. با الحاق طرح تحریم کره شمالی، احتمال وتوی ترامپ کاهش پیدا کرد

به گزارش خبرگزاری رویترز، در هفته‌های گذشته رایزنی بین دولت ترامپ و نمایندگان کنگره آمریکا درباره تحریم روسیه و ایران ادامه داشته. مقامات دولت ترامپ اعتقاد دارند که طرح پیشنهادی سنا می‌بایست گسترش پیدا کند و در مواردی تغییر کند. در طرح پیشنهادی سنا پیش‌بینی شده که رئیس جمهور آمریکا می‌بایست پیش از آنکه در تحریم‌ها تجدید نظر کند، این موضوع را به اطلاع نمایندگان کنگره برساند و از آن‌ها اجازه بگیرد. مقامات کاخ سفید با این بند از لایحه مخالف‌اند.

مجلس سنای آمریکا یک ماه پیش با اکثریت قاطع آرا تحریم‌های تازه‌ای را علیه ایران و روسیه تصویب کرد.

لایحه‌ای که در سنای آمریکا به تصویب رسید برنامه موشک‌های بالستیک ایران و همه اشخاص و شرکت‌هایی که با این برنامه در ارتباط‌‌اند را در طی ۹۰ روز تحریم می‌کند. این تحریم‌ها به تحریم‌های اقتصادی علیه ایران که در دوران قبل از توافق هسته‌ای با قدرت‌های جهانی وضع شده بود، ربطی ندارند.

علاوه بر این سنای آمریکا برای نخستین بار سپاه پاسداران را هم به طور مستقیم تحت تحریم قرار داده است.

بر اساس این لایحه همچنین دارایی افراد و نهادهایی که در معاملات مرتبط با تأمین، فروش و یا انتقال سلاح به ایران دست دارند، توقیف می‌شود.

همزمان با تصویب لایحه تحریم‌ها علیه ایران، تحریم‌هایی هم علیه روسیه، به دلیل دخالت این کشور در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و همچنین الحاق کریمه به فدراسیون روسیه با اکثریت آرا به تصویب رسید. اکنون بحث فقط بر سر ایران نیست. بحث بر سر روسیه و کره شمالی‌ست. ایران هم بخشی از این طرح است.

تحریم‌های تازه هنگامی جنبه قانونی پیدا می‌کنند و لازم‌الاجرا هستند که مجلس نمایندگان آمریکا هم آن‌ها را تصویب کند و به امضای دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا برسد.

در روزهای گذشته جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها در کنگره آمریکا بر سر اعمال تحریم‌های تازه علیه کره شمالی به توافق رسیده‌اند. رویترز گزارش داده که اگر تحریم کره شمالی هم به مصوبه تحریم روسیه و ایران افزوده شود، احتمال آنکه رئیس جمهور آمریکا بتواند تحریم‌ها را به خاطر روسیه وتو کند کاهش می‌یابد.

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.