ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

حال مساعد کروبی در بیمارستان و حال نامساعد موسوی در زندان خانگی

میرحسین موسوی در پاسخ به گلایه دخترانش از سکوت او درباره وضعیت سلامتی‌اش گفته است این واقعیت را باید پذیرفت که ما در زندان هستیم.

در حالی که وزیر بهداشت ایران از حال مساعد و سلامت مهدی کروبی خبر داده است، دختران میرحسین موسوی و زهرا رهنورد درباره وضعیت جسمی نامساعد پدرشان ابراز نگرانی کرده‌اند.

رهبران جنبش سبز از اواخر ۱۳۸۹ در حصر خانگی‌اند

سایت کلمه، نزدیک به جنبش سبز روز چهارشنبه چهارم مرداد گزارش کرده است حال عمومی میرحسین موسوی مساعد نیست.

دختران میرحسین موسوی و زهرا رهنورد در ملاقات شامگاه سه شنبه سوم مرداد ماه خود با پدر و مادرشان متوجه شده‌اند میرحسین موسوی از نوسان شدید فشار خون و سرگیجه شدید رنج می‌برد.

بر اساس این گزارش موسوی مدتی طولانی است که از سرگیجه رنج می‌برد اما این مشکل درمان‌ نشده و شدت یافته است. همچنین مشکل کلیه میرحسین موسوی هم طولانی، مزمن و نگران‌ کننده شده و نیازمند بررسی است.

کلمه نوشته است موسوی و رهنورد هر هفته ملاقاتی دو ساعته با دختران خود دارند که موسوی ترجیح می‌دهد در این دیدارها از مشکلات جسمی صحبت نکند اما رهنورد در ملاقات سه شنبه شب به دخترانش گفته است حال پدرشان در هفته‌های اخیر و مخصوصا هفته جاری اصلا مساعد نبوده است.

رهنورد گفته است مشکل میرحسین موسوی به‌گونه‌ای است که هنگام راه رفتن باید مدام کنار او بود تا سرگیجه و نوسانات و افت شدید فشار خون باعث حادثه و مشکلی تازه نشود.

میرحسین موسوی اما در پاسخ به گلایه دخترانش از سکوت او درباره وضعیت سلامتی‌اش گفته است: «این واقعیت را باید پذیرفت که ما در زندان هستیم.»

میرحسین موسوی اما هفته گذشته برای معاینه چشم به یک مرکز چشم‌ پزشکی منتقل شده است و مشکلاتش با پزشکان در میان گذاشته شده اما جز معاینه‌های معمول، اقدام دیگری انجام نشده است.

از سوی دیگر اما مهدی کروبی به دلیل نارسایی قلبی از دو روز پیش در بیمارستان بستری شده است.

حسن قاضی زاده هاشمی درباره وضعیت سلامتی کروبی گفته است: «حجت الاسلام مهدی کروبی در بیمارستان بستری و تحت درمان است. وضعیت سلامت او خوب است و جای هیچگونه نگرانی نیست.»

قاضی زاده هاشمی شامگاه سه شنبه سوم مرداد به خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) گفته است: «امشب (سه شنبه شب) برای دومین بار به عیادت حجت الاسلام مهدی کروبی رفتم. ایشان به علت ناراحتی قلبی در بیمارستان بستری است و خوشبختانه حالشان خوب است و در چند روز آینده از بیمارستان مرخص می‌شوند.»

به گفته وزیر بهداشت، مهدی کروبی از روز دوشنبه به علت مشکلی که از نظر ضربان قلب داشته، در یکی از بیمارستان‌های تهران بستری شده و لازم است برای انجام کنترل‌ها و آزمایش‌های لازم چند روز دیگر در بیمارستان بماند.

قاضی زاده هاشمی گفته است در دیدار با کروبی مدتی با او صحبت کرده و در حین صحبت، هیجاناتی به وجود آمده که پزشک معالج کروبی، دوباره او را معاینه کرده است تا مطمئن شود حالش کاملا خوب است.

وزیر بهداشت مشخص نکرده است موضوع صحبتش با کروبی چه بوده که باعث ایجاد هیجان شده است.

به دنبال انتقال مهدی کروبی به بیمارستان اما علی مطهری، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی توئیتری خواهان پایان‌یافتن حصر خانگی او شد:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.