ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

مرگ یک کودک قربانی کودک آزاری

به گفته رییس اورژانس اجتماعی، ساعت ۱۰ صبح امروز، دوشنبه ۹ مرداد، پریا دختر پنج ساله‌ ساوه‌ای که هفتم مرداد ماه بعد از کودک آزاری به کما رفته بود، از دنیا رفته است.

به گفته رییس اورژانس اجتماعی، ساعت ۱۰ صبح امروز، دوشنبه ۹ مرداد، پریا دختر پنج ساله‌ ساوه‌ای که هفتم مرداد ماه بعد از کودک آزاری به کما رفته بود، از دنیا رفته است.

حسین اسدبیگی گفته که صبح هفتم مرداد ماه از بیمارستان مدرس شهرستان ساوه با اورژانس اجتماعی تماس گرفته شد و گزارش دادند که دختر پنج ساله‌ای مشکوک به ضربه مغزی به بیمارستان آورده شده است. پس از اعزام نیروها به بیمارستان مشخص شد کودک به کما رفته و احتمال وجود کودک آزاری جنسی نیز مطرح شد.

هنوز پزشکی قانونی نظر قطعی خود را در خصوص تایید کودک آزاری جنسی این کودک اعلام نکرده است و هیچ گونه اطلاعات دیگری درباره پرونده این دختر در دست نیست.

در هفته‌های گذشته اخبار کودک ‌آزاری و آزار جنسی کودکان با مرگ آتنا اصلانی در پارس آباد مغان واکنش‌ها و نگرانی‌های بسیاری در جامعه برانگیخت.

رییس اورژانس اجتماعی گفته طی سال ۹۵ اورژانس اجتماعی ۲۷۶۵ مورد مداخله حضوری در مراکز مداخله در بحران داشته و این در حالی‌ست که ۱۳ هزار و ۷۶۹ مورد تماس تلفنی با اورژانس اجتماعی طی سال گذشته برقرار شده و ۱۰ هزار و ۳۸۵ مورد خدمات سیار نیز به افراد ارائه شده است.

این مقام مسوول در خبری دیگر اعلام کرده که از مجموع تماس‌هایی که با اورژانس اجتماعی برقرار می‌شود، سهم کودک آزاری و همسرآزاری هریک حدود هفت تا هشت درصد و سهم خودکشی حدود یک درصد است.

اسدبیگی همچنین گفته که اخباری که اخیرا درباره آزار جنسی کودکان، کودک ربایی یا قتل کودکان در فضای مجازی منتشر شده، غمگینی و ناامنی را در جامعه ایجاد کرده است.

او انتشار این خبرها را که در حال حاضر به علت گسترش فضای مجازی و ارتباطات رسانه‌ای رسمی و غیر رسمی به سرعت دست به دست می‌شوند را باعث پایین آمدن بهداشت روانی و اجتماعی مردم دانسته که باعث دامن زدن به دیگر آسیب‌های اجتماعی از جمله خودکشی می‌شود.

رییس اورژانس اجتماعی همچنین از اینکه سیاری از جرایم و آسیب‌های اجتماعی به مصرف کنندگان مواد نسبت داده می‌شود انتقاد کرده و گفته این جرایم معمولا توسط افرادی که دچار اختلال شخصیتی ضد اجتماعی و یا در نوجوانان اختلال سلوک هستند رخ می‌دهد که ممکن است که این افراد در کنار رفتارهای ضد اجتماعی خود اقدام به مصرف مواد مخدر یا مشروبات الکلی نیز کنند.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.