ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

در یک هفته اخیر بیش از یک‌هزار نفر در ترکیه بازداشت شده‌اند

وزارت کشور ترکیه اعلام کرد که در یک هفته اخیر یک‌هزار و ۹۸ نفر در ارتباط با حمایت از «گروه‌های تروریستی» در این کشور بازداشت شده‌اند.

وزارت کشور ترکیه اعلام کرد که در یک هفته اخیر یک‌هزار و ۹۸ نفر در ارتباط با حمایت از «گروه‌های تروریستی» در این کشور بازداشت شده‌اند.

بر این اساس، ۸۳۱ نفر از این افراد در پیوند با جنبش فتح‌الله گولن، واعظ مذهبی مخالف رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه بازداشت شده‌اند. دولت ترکیه گولن را عامل اصلی کودتای نافرجام تابستان سال گذشته می‌داند.

همچنین به‌گفته وزارت کشور ترکیه ۲۳۱ نفر نیز در ارتباط با حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) و ۵۴ نفر در پیوند با «گروه‌های تروریستی چپ» و گروه «دولت اسلامی» (داعش) دستگیر شده‌اند.

از زمان کودتای نافرجام در ماه ژوئیه ۲۰۱۶ مقامات ترکیه بیش از ۵۰ هزار نفر را بازداشت و بیش از ۱۵۰ هزار نفر را یا از کار برکنار کرده و یا شغل آن‌ها را به حالت تعلیق در آورده‌اند. افراد اخراج شده از دستگاه قضایی، پلیس، ارتش، دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش بوده‌اند.

دولت ترکیه همچنین نهادهای غیردولتی را به‌شدت زیر فشار قرار داده است. بیش از یک‌هزار سازمان غیردولتی نیز ممنوع اعلام شده‌اند.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.