ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

دگرباشان ایرانی برای اولین بار در رژه افتخار آمستردام

حدود چهل نفر از ایرانی‌های دگرباش جنسی و حامیان‌شان در این رژه شرکت کردند. ایرانی‌ها امسال در جشن افتخار کانال آمستردام هم قایق خودشان را دارند.

روز شنبه، ۷ مرداد/۲۹ ژوئیه رژه افتخار همجنسگرایان، دوجنسگرایان و تراجنسیتی‌ها و میان‌جنسی‌ها در آمستردام برگزار شد. این رژه، افتتاحیه نه روز برنامه‌های هنری و فرهنگی در آمستردام است که با رژه قایق‌ها در کانال‌های آمستردام پایان می‌یابد. این اولین بار است که ایرانیان در این رژه حضور دارند.

هدف امسال آگاهی‌رسانی در مورد وضعیت زندگی دگرباشان جنسی در کشورهایی است که رابطه جنسی با همجنس جرم است.

در ۷۶ کشور همجنسگرایی همچنان مجازات کیفری دارد و در هفت کشور، مجازات اعدام. پرچم‌های این کشورها در رژه آمستردام گردانده می‌شوند. با دو هدف: برای ادای احترام به تمام دگرباشان جنسی که در این کشورها مخفیانه زندگی می‌کنند و همچنین برای شرمنده کردن نظام‌های حقوقی‌ای که هنوز حقوق انسانی دگرباشان جنسی را به رسمیت نمی‌شناسند.

شعار رژه هم راهپیمایی به‌جای کسانی است که نمی‌توانند؛ از جمله دگرباشان ایرانی که توجه رسانه‌های هلند را به خود جلب کرده‌اند. در میان پنج هزار شرکت‌کننده این راهپیمایی ده‌ها نفر ایرانی با پرچم‌های رنگین‌کمانی عکس اول بسیاری از رسانه‌های محلی شدند.

این اولین بار است که ایران در رژه افتخار آمستردام توسط خود ایرانی‌ها نمایندگی می‌شود. حدود چهل نفر از ایرانی‌های دگرباش جنسی و حامیان‌شان در این رژه شرکت کردند. ایرانی‌ها امسال در جشن افتخار کانال آمستردام هم قایق خودشان را دارند.

بنیاد Amsterdam Gay Pride سعی کرده که برنامه‌های امسال بیشتر نماینده گوناگونی‌ها باشد. از این رو نام جشن از «گی پراید آمستردام» به «پراید آمستردام» تغییر کرده تا این جشن نماینده همه گروه‌ها از جمله دوجنسگراها، همه‌جنسگراها، تراجنسیتی‌ها و میان‌جنسی‌ها هم باشد.

تصاویر جشن رژه افتخار دگرباشان جنسی ایرانی در آمستردام را ببینید:

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • طه سبری

    امیدوارم که روزی شاهد این هم باشیم که منتقدین هولوکاست هم اجازه عرض اندام داشته باشند، چون در قانون و منطق اروپایی همه چیز در دایره ی حقوق جای می گیرد به غیر از نقد هولوکاست!