ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

«بحران آب آشامیدنی در شهرستان خوی به تهدید امنیتی تبدیل می‌شود»

نماینده خوی در مجلس شورای اسلامی نسبت به کمبود آب آشامیدنی در شهرستان خوی هشدار داد. چاهای آب خوی به ۲۰۰ متر رسیده‌اند.

نماینده خوی در مجلس شورای اسلامی نسبت به کمبود آب آشامیدنی در شهرستان خوی هشدار داد. او گفت بحران آب در این شهر به یک تهدید امنیتی تبدیل می‌شود.

چاه‌های آب خوی به ۲۰۰ رسیده‌اند

وزیر نیرو برای افتتاح سامانه فاضلاب خوی به این شهر سفر کرده است. در مراسم افتتاح این سامانه، تقی کبیری، نماینده مجلس شورای اسلامی گفت بحران آب در خوی اگر از میان برداشته نشود به یک تهدید امنیتی تبدیل می‌شود:

«در حال حاضر ۴۵۰ پرونده دسته‌جمعی نزاع بر سر آب در دادگستری خوی وجود دارد. چاهای آب خوی به ۲۰۰ متر رسیده‌اند و کمبود آب در خوی به حیاتی‌ترین مسئله تبدیل شده. در برخی از روستاها، آب شرب مردم با تانکر تأمین می‌شود.»

شهرستان خوی با بیش از ۳۵۰ هزار نفر جمعیت سال‌هاست که آب مورد نیاز خود را از طریق استخراج آب‌های زیرزمینی به دست می‌آورد ولی در سال‌های اخیر کاهش میزان بارندگی، عدم اصلاح روش سنتی کشاورزی، کمبود نظارت و تحقیق کارشناسان ذیربط به مقدار بهره‌برداری‌ آب‌های زیرزمینی باعث شده که این شهرستان با بحران کمبود آب آشامیدنی مواجه شود.

در دولت نهم برای از میان برداشتن این بحران طرح انتقال آب از سد آغ چای تصویب شد اما تاکنون این طرح به اجرا درنیامده است.

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.