ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

بیش از دو هزار هکتار از جنگل‌های آمل در آتش سوخت

در یک آتش‌سوزی در جنگل‌های آمل که گفته می‌شود عامل آن انسانی بوده بیش از دو هزار و ۵۰۰ متر از عرصه‌های حاشیه جنگلی چپاس به خاکستر تبدیل شد.

در یک آتش‌سوزی در جنگل‌های آمل که گفته می‌شود عامل آن انسانی بوده بیش از دو هزار و ۵۰۰ متر از عرصه‌های حاشیه جنگلی چپاس به خاکستر تبدیل شد.

نعمت‌الله کوهستانی، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آمل روز دوشنبه ۱۶ مرداد به خبرگزاری کار ایران (ایلنا) گفته است علت این آتش‌سوزی بی‌احتیاطی در آتش زدن کاه شالیزار بوده که با وزش بادهای گرم به سمت درختان جنگلی شعله‌ور شده و بخشی از جنگل‌ را دچار آتش‌سوزی کرده است.

به‌گفته کوهستانی مأموران آتش‌نشانی آمل و نیروهای مردمی، پیشروی آتش‌سوزی به طور کامل مهار کرده‌اند.

بعد از ظهر شنبه ۱۴ مرداد نیز با بی‌احتیاطی یک فرد در حاشیه جاده هراز بخش کوچکی از جنگل‌های حاشیه این جاده در آتش سوخت.

همچنین در هفته گذشته نیز بی‌احتیاطی انسانی موجب شد تا بخشی از جنگل‌های روستای تورانکلا در بخش امامزاده عبدالله آمل دچار آتش سوزی شود.

معصومه ابتکار، رئیس سازمان محیط زیست خردادماه سال جاری اعلام کرد که بهار امسال آتش‌سوزی جنگل‌های ایران در مقایسه سه ماهه اول سال گذشته افزایش یافته است.

۹۵ درصد آتش‌سوزی‌ جنگل‌ها در ایران عامل انسانی دارد که از این میان ۱۵ درصد عمدی و باقی سهوی است.

بنابر آمار رسمی به‌طور میانگین آتش‌سوزی در ایران سالانه ۳۲۰ میلیارد تومان خسارت مستقیم زیست‌محیطی بر جا می‌گذارد.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.