Share

در شهر لوولوآ-پره واقع در ناحیه ایل دوفرانس فرانسه و در حومه پاریس، یک خودرو ب.‌ام.‌و سربازان گشت ضدتروریستی را زیر گرفت و شش نفر از آن‌ها را زخمی کرد.

مأموران پلیس شهر لوولوآ-پره پس از حادثه زیر گرفتن سربازان گشت ضدتروریستی در محل حاضر شدند

مأموران پلیس شهر لوولوآ-پره پس از حادثه زیر گرفتن سربازان گشت ضدتروریستی در محل حاضر شدند

این رویداد چهارشنبه ۹ اوت / ۱۸ مرداد حدود ساعت ۸ صبح رخ داد و خودرو مزبور از محل حادثه گریخته است.

ابتدا حال دو نفر از سربازان زخمی‌شده وخیم گزارش شد اما ساعاتی بعد فلورانس پارلی، وزیر دفاع فرانسه حال این دو نفر را «بهتر» توصیف کرد.

شاهدان گفته‌اند خودرو مهاجم تنها یک سرنشین داشت. این خودرو که آرام پیش می‌رفت به‌محض آن‌که به پنج‌متری سربازان رسید ناگهان بر سرعت خود افزود و به روی سربازان رفت.

به‌گفته ریاست پلیس منطقه، این اقدام «عامدانه» بوده است. ژرار کلمب، وزیر کشور فرانسه نیز این اقدام را عمدی خواند.

پاتریک بالکانی، شهردار لوولوآ-پره درباره این حادثه گفت: «بدون تردید این یک اقدام عمدی بود، زیرا در مسیری رخ داده که سربازان در مقابل سربازخانه برای ورود به وسیله نقلیه خود که آشکارا در محل حضور داشت انتظار می‌کشیدند.»

پلیس از بازداشت یک نفر در این رابطه خبر داده است.

چهره‌ها و احزاب سیاسی فرانسه در صفحات توئیتر خود با قربانیان این حادثه ابراز همدردی کرده‌اند.

سربازان گشت ضدتروریستی موسوم به «عملیات نگهبانی» پس از حملات تروریستی ۷، ۸ و ۹ ژانویه ۲۰۱۵ در شهرهای فرانسه مستقر شده‌اند تا با تهدید تروریستی مقابله کرده و از نقاط حساس حفاظت کنند.

حملات ژانویه ۲۰۱۵ به دفتر نشریه طنز شارلی ابدو و یک فروشگاه یهودی صورت گرفت. در این حملات ۱۷ نفر از دست‌اندرکاران نشریه شارلی ابدو و مردم به‌همراه سه عامل اصلی حملات کشته شدند.

Share