ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

شیراز: تلاش پدر یک «کودک-مجرم» در انتظار اجرای اعدام برای نجات فرزند

در تازه ترین خبرهای مربوط به اعدام نوجوانان در ایران، «کمپین نه به اعدام» خبر از احتمال اجرای حکم اعدام محمدرضا حدادی در زندان عادل آباد شیراز داده است.

محمدرضا حدادی و پدرش: محمدرضا قرار است در زندان عادل آباد شیراز اعدام شود

قوه قضاییه ایران اعدام افرادی که هنگام وقوع جرم زیر ۱۸ سال داشته‌اند را از سر گرفته است.

۱۹ مرداد ماه بود که علیرضا تاجیکی اعدام شد. او که هنگام اعدام حدود ۲۰ سال داشت متهم بود که وقتی ۱۵ سال داشته، به نوجوان ۱۶ ساله‌ای به نام احسان نیساری تجاوز کرده و او را به قتل رسانده است. او بارها این اتهام را رد کرده بود و گفته بود زیر شکنجه اعتراف کرده است.

اعدام علیرضا تاجیکی موجی از محکومیت را علیه اقدامات دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایجاد کرد:

با وجود این اعتراض ها، خبر احتمال اجرای حکم اعدام یک «کودک-مجرم» دیگر منتشر شد: مهدی بهلولی ۳۲ ساله که ۱۵ سال پیش و در سن ۱۷ سالگی مرتکب قتل شده است.

اجرای این حکم اما برای چندین بار متوقف شد؛ گرچه اجرا نشدن آن قطعی نیست و هر آن امکان و احتمال اجرای این حکم وجود دارد.

در تازه ترین خبرهای مربوط به اعدام نوجوانان در ایران اما کمپین نه به اعدام خبر از احتمال اجرای حکم اعدام محمدرضا حدادی در زندان عادل آباد شیراز داده است.

پدر این زندانی محکوم یه اعدام گفته است قاضی حاکم بر زندان عادل آباد شیراز به فرزندش، محمدرضا گفته او به زودی اعدام خواهد شد.

محمدرضا حدادی در سن ۱۵ سالگی در سال ۱۳۸۲ به اتهام قتل دستگیر شده و حکم اعدام گرفته است.

این جوان ۲۹ ساله حالا ۱۴ سال است در زندان به سر می‌برد. پدر او از هموطنان خود و همچنین از مجامع بین المللی خواسته است برای نجات جان فرزندش تلاش کنند.

  • در همین زمینه

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.