ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

بازداشت شیما و ابراهیم بابایی در دفتر پلیس امنیت

شیما بابایی، فعال مدنی و پدرش ابراهیم بابایی، از زندانیان پیشین جنبش سبز و جانباز جنگ ایران و عراق پس از حضور در دفتر پلیس امنیت بازداشت شدند.

شیما بابایی، فعال مدنی و پدرش، ابراهیم بابایی پس از حضور در دفتر پلیس امنیت تهران بازداشت شدند.

بزرگ‌ کنید
شیما بابایی، فعال مدنی بازداشت شد

خبر بازداشت این دو شنبه، ۲۸ مرداد در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد.

بر اساس توضیحات منتشرشده در صفحه اینستاگرام شیما بابایی، «ستوان رفیعی که مسئول پرونده بوده به پدر شیما که جانباز جنگی است توهین می‌کند و همراه چند تن از مأموران دیگر با او درگیر می‌شوند.» پس از این درگیری، شیما و ابراهیم بابایی به دادسرا فرستاده شده‌اند.

ابراهیم بابایی در اعتراضات مردمی پس از انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۳۸۸ بازداشت شد. او پس از ۴۴ ماه زندان و تحمل ۷۴ ضربه شلاق آزاد شد. او جانباز ۴۵ درصد جنگ ایران و عراق است.

شیما بابایی نیز به دلیل شرکت در تجمع‌های مسالمت‌آمیز در برابر ساختمان دنا و زندان اوین تهران پنجم خرداد ۱۳۹۵ بازداشت و ۱۱ خرداد به قید وثیقه آزاد شد.

شیما بابایی پیش از این در نامه‌ای اعتراضی به علی خامنه‌ای، رهبر ایران از رفتار مأموران امنیتی با پدرش و دیگر مخالفان انتقاد کرده بود. او در آن نامه که دوم اسفند ۱۳۹۵ نوشته شد، از خامنه‌ای خواست تا پیش از دچارشدن ایران به «هرج و مرج و جنگ داخلی» از قدرت کناره‌گیری کند.

او در نامه دیگری از نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری اخیر خواسته بود تا کناره‌گیری کنند و راه را برای انجام یک همه‌پرسی آزاد هموار سازند.

در همین زمینه

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.