ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

دو حرکت ابتکاری جوانان دانش‌آموخته با درخواست شغل

گروه‌هایی از جوانان شیوه‌هایی ابتکاری برای اعتراض به بیکاری در پیش گرفته‌اند. در همین راستا دو گروه از جوانان در دو نقطه ایران تجمع کرده و به مسئولان گفتند کار می‌خواهند.

نرخ بیکاری جوانان بالاست و نرخ بیکاری جوانان دانش‌آموخته در برخی استان‌ها بیش از ۵۰ درصد است. طرح دولت برای جوانان دانش‌آموخته، «کارورزی» است. جوانان جویای کار اما بیکار ننشسته‌اند. گروه‌هایی از جوانان شیوه‌های ابتکاری را برای اعتراض به بیکاری در پیش گرفته‌اند. روز ۸ شهریور دو گروه از جوانان در دو نقطه ایران تجمع کرده و به مسئولان گفتند کار می‌خواهند.

تجمع جوانان مُهر در مقابل دفتر نماینده این شهر در مجلس- ۸ شهریور

در یک تجمعگروهی از جوانان شهرستان مُهر در مقابل دفتر نماینده این شهر در مجلس تجمع کردند. این تجمع توسط «کمیته اشتغال جوانان شهرستان مُهر» هماهنگ شده بود.

اجتماع کنندگان مقابل دفتر نماینده مجلس پارچه‌نوشته‌ای همراه داشتند که روی آن در توضیح فعالیت کمیته و اهداف آن نوشته شده بود: «این جنبش کاملا صنفی است/ تجمع و تشکل ما سیاسی نیست، مذهبی نیست، دینی نیست/ فقط و فقط برای اشتغال جوانان بیکار تلاش می‌کنیم.»

جوانان شهرستان مُهر در مقابل دفتر نماینده این شهر

طبق آمار رسمی ۲۹ درصد جوانان استان فارس (بالغ بر ۷۰۰ هزار نفر) بیکارند. «کمیته اشتغال جوانان شهرستان مُهر» تاکنون چند اجتماع اعتراضی با درخواست کار برای جوانان سازمان داده است.

 یکی از مراکزی که جوانان مُهر به عدم به کارگیری جوانان منطقه در آن معترضند پالایشگاه گاز پارسیان، سومین پالایشگاه گاز کشور است که در نزدیکی شهر مُهر قرار دارد.

سایت «مُهرستان» که این تجمع را انعکاس داده نوشته است محسن علوی، نماینده شهر در مجلس به جوانان قول پیگیری داده است.

فعالان «کمیته اشتغال جوانان شهرستان مُهر» روز ۲۷ مرداد نیز در حالی که بنرها و پلاکاردهایی در اعتراض به بیکاری و با خواست به کارگیری جوانان بومی در صنایع منطقه در دست داشتند، در محل نماز جمعه حضور یافتند.

دانش‌آموختگان چشمه‌خوش و هیات بازدیدکننده از میدان نفتی چشمه‌خوش

ده‌ها تن از جوانان منطقه دشت عباس محل تردد هیاتی از مقامات دولتی و پیمانکاران را سد کردند. آنان قصد بازدید از میدان نفتی چشمه‌خوش را داشتند. معترضان فهرستی از جوانان آماده به کار منطقه را در اختیار این هیات قرار دادند.

عده‌ای از مردم روستاهای اطراف هم خود را به محل رسانده و با جوانان معترض همراه شدند.

گزارش «کمیته پیگیری ایجاد تشکل‌های کارگری ایران» درباره این حرکت اعتراضی حاکی است آن‌ها پارچه‌نوشته‌هایی با این مضمون در دست داشتند: «ما کار می‌خواهیم، ما کار می‌خواهیم/ شما نفت می‌برید، ما دود می‌خوریم»

میدان نفتی چشمه‌خوش که بهره‌برداری از آن از سال ۱۳۵۴ آغاز شده در منطقه دشت عباس و در مجاورت شهرهای دهلران و اندیمشک قرار دارد. ساکنان محروم مناطق اطراف این میدان نفتی، اغلب عرب زبان هستند.

گزارش ها حاکی است نیروهای حفاظتی و انتظامی حاضر در محل برای پراکندن جوانان اقدام به تیراندازی هوایی کرده‌اند.

با این حال حدود ۴۰ تن از جوانان دانش‌آموخته منطقه که در حرکت اعتراضی حضور داشتند پس از ساعت‌ها اجتماع در محل موفق شده‌اند با هیات مربوطه درباره اشتغال جوانان منطقه گفت و گو کنند. آنان فهرستی از جوانان جویای کار منطقه را به هیات بازدیدکننده دادند.

نماینده‌ وزارت نفت به جوانان وعده داده لیست را در اختیار شرکت ها و پیمانکاران این حوزه‌ نفتی قرار دهد.

  • در همین زمینه:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.