ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

پوتین: در کره کار به جنگ اتمی نمی‌کشد

رئیس جمهور روسیه روز پنجشنبه ۷ سپتامبر در شهر ولادی‌وستوک نسبت به حل دیپلماتیک بحران شبه‌جزیره کره خوشبین‌تر بود.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز پنجشنبه ۷ سپتامبر در شهر ولادی‌وستوک گفته است گمان نمی‌کند تنش‌ها در شبه‌جزیره کره به جنگ اتمی بکشد.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در ولادی‌وستوک

رئیس جمهور روسیه که در یک اجلاس اقتصادی در شهر ولادی‌وستوک همراه با رئیس جمهور کره جنوبی و نخست‌وزیر ژاپن شرکت کرده، گفته است رهبری کره شمالی از این واهمه دارد که اگر از برنامه هسته‌ای‌اش صرف‌نظر کند، این کشور به یک «گورستان» تبدیل شود.

پیش از این پوتین نسبت به یک درگیری نظامی همه‌جانبه و احتمال جنگ اتمی در شبه‌جزیره کره هشدار داده بود. امروز اما او خوشبین‌تر از گذشته بود:

«مطمئن‌ام که بحران شبه‌جزیره کره به یک درگیری اتمی نمی‌انجامد. همه طرفین درگیری از عقل سلیم برخوردارند و احساس مسئولیت می‌کنند. ما می‌توانیم بحران را با ابزار دیپلماتیک حل کنیم.»

پیونگ‌یانگ شنبه ۲ سپتامبر ششمین بمب اتمی خود را آزمایش کرد. در اجلاس فوق‌العاده شورای امنیت سازمان ملل، نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل گفته است که فقط با شدیدترین تدابیر ممکن علیه کره شمالی می‌توان از طریق دیپلماتیک بحران شبه‌جزیره کره را حل کرد.

ایالات متحده آمریکا پیش‌نویس قطع‌نامه‌ای را آماده کرده که اگر به تصویب شورای امنیت سازمان ملل برسد، کره شمالی از نظر نفت و صدور پارچه نیز تحریم خواهد شد. این احتمال وجود دارد که چین با این قطعنامه موافقت کند.

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.