ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

لندن احتمال کمک هسته‌ای ایران به کره شمالی را بررسی می‌کند

مقام‌های بریتانیایی نگرانند که پیشرفت‌‌های اخیر کره شمالی در توسعه تسلیحات هسته‌ای با کمک احتمالی ایران و یا دیگر «دولت‌های اتمی کنونی و پیشین» ممکن شده باشد.

مقامات بریتانیا نگرانند که پیشرفت‌‌های اخیر و شتابان کره شمالی در توسعه تسلیحات هسته‌ای با کمک احتمالی ایران و یا دیگر «دولت‌های اتمی کنونی و پیشین» ممکن شده باشد.

بزرگ‌ کنید
مقام‌های کره جنوبی به تماشای اخبار ششمین آزمایش هسته‌ای کره شمالی می‌پردازند ـ عکس: afp

روزنامه بریتانیایی «دیلی تلگراف» یکشنبه ۱۰ سپتامبر/ ۱۹ شهریور، در گزارشی اختصاصی به نقل از منابع ناشناس در وزارت خارجه بریتانیا مدعی شد که ایران در صدر کشورهای مظنون به کمک هسته‌ای به کره شمالی است.

یک منبع آگاه به دیلی تلگراف گفته است که «دانشمندان کره شمالی قطعاً از توانایی‌هایی برخوردار هستند، اما به وضوح نمی‌توانند تمام این کار را در خلاء و بدون یاری دیگران انجام داده باشند.»

این گزارش مدعی است که به باور وزارت خارجه بریتانیا یکی از دولت‌های اتمی پیشین یا کنونی به کره شمالی یاری رسانده و تجهیزات یا تخصص لازم را در اختیارش قرار داده است.

پس از ایران، روسیه نیز یکی از مظنونان است.

در هفته‌های اخیر تنش در شبه جزیره کره شدت گرفته. کره شمالی یکشنبه گذشته ششمین آزمایش هسته‌ای خود را با تست موفق یک بمب هیدروژنی انجام داد.

این کشور پیش از آن چندین بار موشک‌های بالستیک خود را آزمایش کرده بود و مدعی است که می‌تواند بمب هیدروژنی آزمایش‌شده را روی این موشک‌ها سوار کند.

این اقدامات قدرت‌های جهانی را نگران کرده و تهدیدهای دو طرف در شبه‌جزیره کره این منطقه را به‌شدت نظامی کرده است.

در همین زمینه

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.