ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

تأیید حکم اعدام متهم به قتل آتنا اصلانی در دیوان عالی کشور

دیوان عالی کشور حکم متهم به قتل آتنا اصلانی، دختر هفت‌ساله پارس‌آبادی را تأیید کرد: اعدام، قصاص نفس، شلاق و رد مال. حکم در ملاء عام اجرا می‌شود.

دیوان عالی کشور حکم اعدام و قصاص نفس متهم به قتل آتنا اصلانی، دختر هفت‌ساله پارس‌آبادی را تأیید کرد.

بزرگ‌ کنید
متهم به قتل آتنا در دادگاه

غلامرضا انصاری، معاون نظارت و بازرسی دیوان عالی کشور یکشنبه، ۱۹ شهریورماه از تأیید حکم متهم به قتل آتنا خبر داد و گفت که «این پرونده به یکی از شعب دیوان عالی کشور ارجاع و به صورت فوق‌العاده و خارج از نوبت مورد رسیدگی قرار گرفت و رای صادره از سوی دادگاه کیفری یک استان اردبیل از سوی دیوان عالی تایید شد.»

محاکمه متهم به قتل آتلا اصلانی شنبه، چهارم شهریورماه به صورت غیرعلنی در دادگاه کیفری یک استان اردبیل برگزار شد.

متهم این پرونده به اتهام تجاوز به عنف به اعدام، به اتهام یک فقره قتل عمد به قصاص نفس و به اتهام سرقت به حبس، شلاق و رد مال محکوم شده بود.

مجازات به صورت علنی و در ملاء عام انجام خواهد شد.

  آتنا اصلانی دختر بچه هفت‌ساله‌ای بود که در پارس آباد مغان مورد آزار جنسی قرار گرفت و به قتل رسید.

  او ظهر روز یکشنبه ۲۸ خرداد ناپدید شد و ۲۰ روز بعد جسد او که آثار آزار و اذیت جنسی بر آن هویدا بود در یک بشکه رنگرزی پیدا شد. فرد مظنون به قتل حرفه‌اش رنگرزی است و آتنا گاهی برای آب خوردن به مغازه او می‌رفت.

  افراد، نهادها و سازمان‌های حقوق بشری نسبت به صدور احکام گسترده اعدام در ایران اعتراض جدی دارند.

  اجرای حکم اعدام در ملاء عام نیز معمولاً با واکنش‌های تند فعالان حقوق بشر رو به رو می‌شود. با وجود این در پرونده هایی که موجب جریحه دار شدن افکار عمومی می‌شوند و معمولا به تجاوز یا قتل (به خصوص در مورد کودکان) مربوط می‌شوند، بلند کردن صدای مخالفت با اعدام و اعدام در ملاء عام دشوار است.

  در همین زمینه

   نظر بدهید

   در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

   نظرها

   نظری وجود ندارد.