ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

ولایتی: به هواپیمای آمریکایی نیاز نداریم

کنگره آمریکا ایران را متهم کرده که با هواپیمای مسافربری سلاح به سوریه می‌فرستد. مشاور رهبر می‌گوید ایران به هواپیمای آمریکایی نیاز ندارد.

مجلس نمایندگان آمریکا به متمم‌های منع فروش هواپیماهای مسافربری به ایران رأی داده. چنانچه این متمم‌ها در مجلس سنای آمریکا به تصویب برسد و دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا هم آن را امضاء کند، فروش هواپیماهای ایرباس و بوئینگ به ایران ممنوع می‌شود. مشاور رهبر جمهوری اسلامی در امور بین‌الملل می‌گوید ایران به هواپیمای آمریکایی نیاز ندارد.

ولایتی: به هواپیمای آمریکایی نیاز نداریم

علی اکبر ولایتی در واکنش به تصویب متمم‌های فروش هواپیماهای مسافربری به ایران در کنگره آمریکا گفت:

 «این کار آمریکایی‌ها نقض برجام است و هر روز یک کار جدید در ارتباط با جمهوری اسلامی از سوی رئیس‌ جمهور تازه به دوران رسیده آمریکا یا مجلس آنها انجام می‌شود که این مسائل نشان می‌دهد ما نباید به آمریکا دل ببندیم و نیازی هم به آ‌نها نداریم.»

مشاور خامنه‌ای در امور بین‌الملل گفت ایران به هواپیمای آمریکایی نیاز ندارد و می‌تواند نیازهای خود را از کشورهای دیگر تأمین کند.

پیتر روسکام، نماینده جمهوری‌خواه آمریکا که متمم‌ها را به کنگره آمریکا ارائه کرده بود گفته است که ایران از هواپیماهای تجاری و مسافربری برای حمل سلاح به سوریه و حمایت ار دولت بشار اسد استفاده می‌کند.

هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران سال گذشته قرارداد خرید ۸۰ فروند هواپیما را با شرکت آمریکایی بوئینگ امضا کرد. ایرباس نیز قرارداد خرید ۱۰۰ فروند هواپیما را با ایران‌ایر امضا کرده که تا کنون چند فروند از آنها با پرداخت پول از صندوق توسعه ملی وارد ایران شده است. در هواپیماهای ایرباس، قطعات ساخت آمریکا به کار رفته. به همین جهت فروش این هواپیماها نیازمند مجوز وزارت خزانه‌داری آمریکا بود.

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • ناظر

    حق با ولایتی است ، اصولا ما به هواپیما نیاز نداریم چه رسد به هواپیمای امریکایی که مثل گاو پیشانی سفید است و با آن نمیشود به هیچ جا فرار کرد ! مقام عظما و نوکرانش که غالبا به علت نقض حقوق بشر و نسل کشی تحت تعقیب مجامع جهانی هستند و امکان مسافرت ندارند .در موقع فرار هم باید مانند صدام سوراخی پیدا کنیم و در آن مخفی شویم ، حتی این بشار اسد نمک به حرام هم در صورت فرار به سوریه پس از بیرون کشیدن اخرین سنت از دلارهای دزدیده شده ما را به ثمن بخس خواهد فروخت !!