ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

بشار اسد به خامنه‌ای: حضرت امام، قدرشناسی این‌جانب را پذیرا باشید

نامه تهنیت و قدردانی بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه به سیدعلی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، پنج‌شنبه ۲۳ شهریور (۱۴ سپتامبر) منتشر شده و مناسبت آن شکست محاصره شهر دیرالزور است.

«مایلم در آغاز گرمترین مراتب تبریک و تهنیت خود را به خاطر دستاورد راهبردی که ارتش عربی سوریه با همکاری همپیمانان و دوستان با شکست محاصره شهر دیرالزور را به دست آورد به حضرتعالی، دولت و مردم دوست ایران تقدیم نمایم.»

نامه تهنیت و قدردانی بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه به سیدعلی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، این گونه آغاز می‌شود. این نامه امروز، پنج‌شنبه ۲۳ شهریور (۱۴ سپتامبر) منتشر شده و همچنان که جملات آغاز آن نشان می‌دهد، مناسبت آن شکست محاصره شهر دیرالزور است.

اسد در دیدار با خامنه‌ای − عکس از آرشیو، مربوط به سفر اسد به تهران در مهر ۱۳۸۹

در روزهای اخیر ارتش سوریه و حامیان دولت بشار اسد توانستند محاصره دیرالزور در شرق کشور را بشکنند. استان دیرالروز از مناطق نفوذ عمده داعش است. دولت اسد پیشروی در دیرالزور را به عنوان یک پیروزی بزرگ و نقطه عطفی در جنگ داخلی می‌داند، در چند روز گذشته مدام به آن فخر می‌فروشد و آن را نشانه تثبیت خود قلمداد می‌کند. رسانه‌های جمهوری اسلامی نیز در این مورد با بشار اسد همصدا هستند.

در حمله به دیرالزور حزب الله لبنان و نظامیان اعزام شده از سوی ایران که معمولا شامل سربازان اجیر افغان نیز هست، ارتش اسد را همراهی کرده‌اند.

در نامه اسد به خامنه‌ای به مشارکت ایران در جنگ دیرالزور اشاره شده است. اسد خطاب به خامنه‌ای نوشته است:

«ما ضمن اینکه مردم ایران را که همراه ما در جنگ علیه تروریسم خون تقدیم نمود، در این پیروزی شریک می دانیم از طریق حضرتعالی تشکر عمیق خود را از مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران علیه تروریسم و حمایت از مردم ما برای آزادسازی خاک میهن خود از لوث تروریست های تکفیری ابراز می دارم.
جمهوری عربی سوریه و جمهوری اسلامی ایران جنگ را علیه ظلم و تجاوزگری و از بین بردن خطرات تروریسم و مشارکت در برپایی نظام منطقه ای و بین المللی بر اساس عدالت، برابری و کرامت همسان برای تمامی ملت ها و کشورها ادامه می دهند.»

نامه اسد این گونه خاتمه می‌یابد:

«اینجانب به نام مردم جمهوری عربی سوریه و به نام شخص خود، والاترین مراتب تشکر و قدردانی را به حضرتعالی و مردم دوست ایران تقدیم می نمایم و از خداوند مسالت دارم گام های ما را در راه خیرخواهی برای دو ملت و دو کشورمان و تمامی بشریت مسدد نماید.
حضرت امام، والاترین مراتب مودت، احترام و قدرشناسی اینجانب از شخص کریم حضرتعالی را پذیرا باشید.»

مقامات جمهوری اسلامی بارها گفته‌اند که هدف کانونی‌شان در سوریه حفظ رژیم اسد است. همین دیروز حجت الاسلام علی سعیدی، نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت که «حفظ شخص بشار اسد خط قرمز جمهوری اسلامی در سوریه است».

در همین زمینه

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.