ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

مریوان شهر جهانی «کلاش»

«کلاش» یا همان گیوه محلی استان کردستان از سوی شورای ثبت جهانی صنایع دستی٬ ثبت جهانی شد. مریوان هم با بیش از چهار هزار بافنده «کلاش» به عنوان شهر جهانی «کلاش» به ثبت رسیده است. روستای «دل» مریوان بیشترین تعداد بافنده در منطقه را به خود اختصاص داده است. این گیوه محلی از الیاف طبیعی ساخته می‌شود. نخ قالی٬ نخ ابریشم و ضایعات چرم در ساخت «کلاش» استفاده می‌شود. بافت رویه‌ی گیوه با سوزن و جوالدوز بر عهده زنان است و زیره‌ی آن توسط مردان تولید می‌شود.

«کلاش» یا همان گیوه محلی استان کردستان از سوی شورای ثبت جهانی صنایع دستی٬ ثبت جهانی شد. مریوان هم با بیش از چهار هزار بافنده «کلاش» به عنوان شهر جهانی «کلاش» به ثبت رسیده است. روستای «دل» مریوان بیشترین تعداد بافنده در منطقه را به خود اختصاص داده است.

این گیوه محلی از الیاف طبیعی ساخته می‌شود. نخ قالی٬ نخ ابریشم و ضایعات چرم در ساخت «کلاش» استفاده می‌شود. بافت رویه‌ی گیوه با سوزن و جوالدوز بر عهده زنان است و زیره‌ی آن توسط مردان تولید می‌شود.

[sliderpro id="457"]

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.