ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

فدراسیون فوتبال برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها منتظر جمع‌بندی نظام است

مهدی تاج گفته مشکلی با حضور زنان در ورزشگاه‌ها ندارد. نایب رییس زنان فدراسیون فوتبال هم می‌گوید که تلاش برای ایجاد زیرساخت‌ها برای حضور زنان آغاز شده.

رئیس فدراسیون فوتبال ایران گفته که اگر نظام درباره حضور زنان و خانواده‌ها در ورزشگاه‌ها به جمع‌بندی برسد، فدراسیون فوتبال آماده اجرای این تصمیم است. نایب رییس زنان فدراسیون فوتبال هم گفته تلاش برای ایجاد زیرساخت‌ها برای ورود زنان به ورزشگاه‌ها آغاز شده است.

مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال ایران گفته است: «شخصاً به عنوان رییس فدراسیون فوتبال مخالفتی با حضور بانوان در ورزشگاه‌ها ندارم، اما این مهم نیازمند تصمیم‌گیری کلان و تدبیری ویژه‌ دارد که باید پیش از اجرایی شدن به آنها فکر شود.»

تاج دوشنبه ۲۷ شهریور در جلسه کارگروه ورزش حزب موتلفه اسلامی گفته بود حضور در ورزشگاه‌ها در حال حاضر «اولویت بانوان و جامعه» نیست.

او پس از بازی ایران و سوریه هم اظهارنظر مشابهی کرده بود: «ما که در ورزشگاه حاضر می‌شویم در جریان واقعیت‌های موجود درون ورزشگاه هستیم. در حال حاضر از لحاظ ساختاری و فیزیکی آمادگی ورود بانوان را نداریم. باید گیت‌های ورودی جداگانه داشته باشیم که این اتفاق نیفتاده است.»

اما اکنون رئیس فدراسیون فوتبال ایران گفته است سه‌شنبه گذشته، نشستی در وزارت کشور برای بحث و گفت‌وگو درباره نحوه حضور زنان ایرانی در ورزشگاه‌ها برگزار شده. مسئولان کشوری اعم از دولت، نیروی انتظامی، نهادهای نظارتی و امنیتی، وزارت ورزش و جوانان و در این نشست حضور داشته‌اند و سرانجام به این جمع‌بندی رسیده‌اند که مهم‌ترین مانع حضور زنان در ورزشگاه‌ها مشکلات زیر ساختی است.

مهدی تاج گفته است: «موضوع ورود بانوان و یا خانواده‌ها به ورزشگاه‌ها از جمله مسائل کلان مملکتی است. هر وقت نظام و دولت درباره این موضوع به یک راهکار مشخصی رسیدند، فدراسیون فوتبال به عنوان عضوی از کادر اجرایی این موضوع، تمام تلاش خود را برای تحقق این مهم به انجام خواهد رساند.»

لیلا صوفی‌زاده، نایب رییس زنان فدراسیون فوتبال هم معتقد است حرکت منطقی به سمت تحقق موضوع حضور زنان در ورزشگاه‌ها یک مطالبه عمومی است و این حرکت آغاز شده و در فدراسیون فوتبال تلاش برای برنامه‌ریزی برای آن ادامه دارد.

لیلا صوفی‌زاده گفته که متوجه حق زنان ایرانی در زمینه ورود به ورزشگاه‌ها هست و بارها مطالبات آنها را از رسانه‌ها و گفت‌وگوهای مستقیم و نامه‌ها دریافت کرده است، اما فدراسیون فوتبال که بر اساس پروتکل‌های بین‌المللی موظف به فراهم آوردن حضور تماشاگران مهمان در ورزشگاه‌هاست، هنوز امکان هماهنگی با تمامی مراجع ذی‌ربط برای حضور زنان ایرانی را ندارد.

بیشتر بخوانید:

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • Mohammad Reza Shahab

    چند روز پیش مصاحبه ای از خانم مسیح علی نژاد شنیدم که قسمتی از آن در باره "چگونه میشود بانوان را بدون اشکال به استادیوم ها دعوت نمود : پیشنهاد کرده بودن اگر مردان بگویند تا اجازه به ورود مادران، همسران ، خواهران ودخترهای ما به استادیوم داده نشود ما در استادیوم شرکت نخواهیم کرد این مشگل حل خواهد شد زیرا نرفتن آنان که اکثریت قابل ملاحظه ای است استادیوم ها را با ورشکستگی روبرو خواهد کرد. .

  • neda

    احمد خاتمی: زنان حق تماشای مسابقات کشتی و شنا را ندارند

  • faryad

    مدیران باشگاه پرسپولیس که به‌دلیل خسارت ناشی از قرارداد مانوئل ژوزه مدیران پیشین این باشگاه را به‌باد انتقاد می‌گرفتند، حالا خودشان فاجعه‌ای بزرگ را رقم زدند آنجا که با ناشی‌گری قرارداد طارمی را دست‌کاری کردند. شماره ۹ پرسپولیس که سال گذشته بدون فسخ قرارداد با تیم ریزه‌اسپور ترکیه به تهران آمد، با پرسپولیس قرارداد بست و پرسپولیس برای اینکه به‌خیال خام خودش جریمه‌ای نپردازد در اقدامی غیراخلاقی و ناشیانه زمان قرارداد طارمی را ۳۱ خرداد تنظیم کرد یعنی چند روز پیش از اینکه طارمی با ریزه‌اسپور قرارداد ببندد. این کار مضحک و غیراخلاقی خیلی زود لو رفت و فیفا به‌دلیل این کار پرسپولیس را هم جریمه کرد. باشگاه پرسپولیس که خیلی راحت می‌توانست با اقدامات قانونی کار را پیش ببرد، قانون را نادیده گرفت تا لکه ننگی در تاریخ این باشگاه به ثبت برسد. طارمی هم البته دست‌کمی از مسئولان پرسپولیس نداشت؛ او که یک میلیارد و صد و پنجاه میلیون از حسین هدایتی برای فسخ قراردادش با ریزه‌اسپور گرفته بود، این پول را خرج این کار نکرد چرا که حتماً حق خودش می‌دانست که باید بالاتر از ۹۵۰ میلیونی که پرسپولیسی‌ها به او گفته بودند می‌دهند؛ بگیرد، به همین دلیل زیر قرارداد ۷۰۰ هزار یوروی‌اش با ریزه‌اسپور زد و به تهران آمد و حتماً همان‌ موقع همراه مسئولان پرسپولیس که در حال سندسازی بودند و در صورت‌حساب مالی باشگاه نوشتند که یک میلیارد و صد و پنجاه میلیون به حساب ریزه‌اسپور ریخته‌ شده (در حالی که نشده)، به ریش هواداران می‌خندیدند، می‌خندیدند و می‌گفتند که «چه شوکی، بالاتر از سیاهی رنگی نیست»، می‌خندیدند و می‌گفتند «نهایتاً چند ماه محرومیت گریبان بازیکن را می‌گیرد»، می‌خندیدند و می‌گفتند «عشق است سندسازی و عشق است یک میلیارد و صد و پنجاه میلیونی که به جیب زدیم»، می‌خندیدند و می‌گفتند «اگر هم جریمه شویم، فراخوان می‌زنیم و می‌گوییم هواداران کمک کنند».